Strona główna Aktualności Wilki Krosno jeszcze wzmocniły i tak mocny skład

Wilki Krosno jeszcze wzmocniły i tak mocny skład

-

Wilki Krosno szykują szturm na I ligę żużlową. Dwa tygodnie temu klub ogłosił poważne wsparcie sponsorskie ze strony firm Nice i Verdon. Dzisiaj w mediach społecznościowych opublikował informację o tym, że barwy klubu będzie reprezentował Patryk Wojdyło (na zdjęciu).

Zwracaliśmy już na naszych łamach uwagę , że Wilki Krosno mają bardzo dobry skład seniorski, ale posiadają luki w formacji młodzieżowej. Teraz wygląda jednak na to, że i formacja młodzieżowa zapewni pokaźną zdobycz punktową krośnieńskiemu zespołowi.

Patryk Wojdyło brakującym ogniwem?

Wszystko za sprawą Patryka Wojdyło, który został wypożyczony z ekstraligowego zespołu – Betard Sparty Wrocław. 21-letni Patryk Wojdyła wraca tym samym na Podkarpacie. Przypominamy, że w 2016 roku właśnie w barwach Stali Rzeszów uzyskał on licencję żużlową. Wojdyło ma duże doświadczenie oraz przede wszystkim ma za sobą starty w PGE Ekstralidze. Dlatego powinien przywozić cenne punkty na drugoligowym froncie.

– Dziś stało się faktem to, nad czym pracowaliśmy od kilku miesięcy. Naszą drużynę zasilił Patryk Wojdyło. Dziękujemy władzom WTS Sparta Wrocław za spotkania i rozmowy, które wspólnie doprowadziliśmy do szczęśliwego finału – czytamy w informacji opublikowanej przez Wilki Krosno w mediach społecznościowych.

Sponsorzy kluczem do stabilności finansowej

Wypożyczenie Patryka Wojdyły to nie jedyna dobra wiadomość dla fanów klubu z Krosna. W ostatnich tygodniach Wilki Krosno otrzymały większe wsparcie od sponsorów, co może bardzo wspomóc zespół w walce o I ligę. Szczególną uwagę przykuwa fakt, że drużynę już drugi rok z rzędu będzie sponsorować bardzo znana w środowisku żużlowym firma Nice.

Reklama

-To drugi rok z rzędu naszej współpracy z Wilkami. Jesteśmy zadowoleni z tego, jak pracuje ten klub i chcemy przyczynić się do jak najlepszych wyników tej drużyny – powiedział Adam Krużyński, dyrektor zarządzający Nice podczas konferencji prasowej Wilków Krosno.

To nie koniec wzmocnień

Wilki Krosno nie zamierzają kończyć wzmocnień składu tylko na jednym zawodniku. Klub poinformował, że w Krośnie będą również jeździć żużlowcy zatrudnieni na zasadzie gościa.

Wilki Krosno mają bardzo mocny skład seniorski, solidną parę parą juniorów Wojdyło – Przybylski oraz mocne zaplecze finansowe. Już teraz zespół z Krosna stał się głównym faworytem do wygrania rozgrywek II ligowych, a strach pomyśleć jaką siłą rażenia będzie dysponować, gdy zakontraktuje kolejnych żużlowców na zasadzie gościa.

Reklama


Must Read

Mówi, że gorzej już być nie może

- Nie nazwałbym tego pechem. Wypadki w tym sporcie są na porządku dziennym i każdy uprawiający speedway musi liczyć się z niebezpieczeństwem - mówi...