More
  Strona głównaAktualnościWłókniarz Częstochowa: dziś zostały mocno przymknięte drzwi do play off

  Włókniarz Częstochowa: dziś zostały mocno przymknięte drzwi do play off

  -

  Fogo Unia Leszno pokazała, że po porażce we Wrocławiu nie ma śladu. Mistrz znowu kręci na wysokich obrotach, co zaprezentował w Częstochowie pokonując miejscowego Eltrox Włókniarza 49:41. Biało – zieloni zapisali na swoim koncie 4. porażkę w tym sezonie i znaleźli się w dziurze. Im dalej w las, tym coraz bardziej topnieją ich szanse na awans do play off.

  Reklama

  – Jestem rozczarowany i zawiedziony postawą drużyny. Czuję złość i żal do zawodników. Nie tak to sobie wyobrażaliśmy – mówił zmartwiony Michał Świącik, prezes Eltrox Włókniarza Częstochowa.

  Nie tak to sobie wyobrażaliśmy, mówią w Częstochowie (fot. Magazyn Żużel)

  Sternik klubu spod Jasnej Góry ma uzasadnione zastrzeżenia i pretensje. Zespół zbudowany na mocnych, żużlowych nazwiskach przegrał u siebie z Motorem Lublin, Falubazem Zielona Góra i leszczyńskimi Bykami. Częstochowianie w pierwszej części zawodów przegrywali starty. Dzisiaj przeciwnik uzyskał 10 punktów przewagi. Do tego dochodziły błędy częstochowian popełniane na dystansie. Przykład – piąty bieg. Fredrik Lindgren i Paweł Przedpełski na drugim wirażu przegrali sami ze sobą. Jaimon Lidsey nie mógł nie skorzystać z prezentu, jaki mu zrobili i leszczynianie sami sobie bili brawo. Goście prowadzili 20:10.

  Czytaj więcej  "Jaymo" nie mógł się skupić. Wiemy dlaczego! (GALERIA)

  Szósty bieg został powtórzony na skutek awarii taśmy startowej. Madsen ze startu uciekł Sajfutdinowowi i Kołodziejowi. W powtórce „Koldi” prowadził, ale Duńczyk wykorzystał jeden błąd unisty i zainkasował 3 punkty.

  W siódmym pojedynku dnia Rune Holta z Doyle’m odrobili 4 punkty po wygranym starcie. W trzynastym Madsen z Doyle’m powtórzyli wynik 5:1, ale to wszystko na co było stać Włókniarz podczas dzisiejszego wieczoru. Mistrzowie Polski potrzebowali do zwycięstwa 3 punkty w dwóch ostatnich biegach. Kropkę postawił Bartosz Smektała, wygrywając 14 bieg.

  Czytaj więcej  Marek Cieślak: To mój ostatni sezon

  – Duży zawód w postaci braku punktów Fredrika Lindgrena. Jeśli dojdzie do siebie Jason Doyle, to jeszcze możemy sprawić wiele niespodzianek. Nam nie idzie od dłuższego czasu. Coś jest nie tak, ale nie poddajemy się – pociesza trener Marek Cieślak z Eltrox Włókniarza Częstochowa.

  Eltrox Włókniarz Częstochowa – Fogo Unia Leszno 41:49

  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  9. Rune Holta (1,3,2,0,1*) 7+1
  10. Jason Doyle (1,2*,1*,2*,2,1*) 9+4
  11. Fredrik Lindgren (0,1,0) 1
  12. Paweł Przedpełski (3,0,1,1) 5
  13. Leon Madsen (1,3,3,3,3,2) 15
  14. Mateusz Świdnicki (2,0) 2
  15. Jakub Miśkowiak (1*,0,0,1) 2+1
  16. Bartłomiej Kowalski – nie startował

  Fogo Unia Leszno
  1. Emil Sajfutdinow (3,1*,3,3,3) 13+1
  2. Janusz Kołodziej (0,2,0) 2
  3. Bartosz Smektała (2*,3,1*,1,3) 10+2
  4. Jaimon Lidsey (3,2*,2,2*,0) 9+2
  5. Piotr Pawlicki (2,1,3,0) 6
  6. Dominik Kubera (3,2*,2*,2,0) 9+2
  7. Szymon Szlauderbach (0,0,0) 0

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Francis Gusts nie boi się powtórki blamażu, a Andrzej Lebedevs marzy...

  FIM ogłosiło niedawno listę miast - gospodarzy cyklu Speedway Grand Prix. Siódmą rundę cyklu zorganizują Łotysze na stadionie w Rydze. Pytamy Andrzeja Lebedevsa i...