More
    Strona głównaAktualnościWłókniarz Częstochowa pozamiatał! Znowu nie miał sobie równych

Włókniarz Częstochowa pozamiatał! Znowu nie miał sobie równych

-

Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa wywalczył brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Jednak w jednej statystyce Lwy nie miały sobie równych już drugi rok z rzędu.

Zarówno w sezonie 2021, jak i 2022 Włókniarz Częstochowa dysponował najlepszą parą młodzieżową w PGE Ekstralidze. Może w zakończonych niedawno rozgrywkach Jakub Miśkowiak i Mateusz Świdnicki nie byli tak bardzo spektakularni, jak w ubiegłym roku, ale dołożyli sporą cegiełkę do brązowego medalu Lwów.

Mateusz Świdnicki
    (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Mateusz Świdnicki to tegoroczny Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Polski

Miśkowiak po słabszym początku sezonu później pokazywał się już z bardzo dobrej strony. Ostatecznie zakończył ligę ze średnią 1,860 pkt/bieg, która dała mu 18. miejsce na liście najskuteczniejszych zawodników. Świdnicki uplasował się na 36. pozycji (1,462 pkt/bieg).

Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video:

Para Miśkowiak – Świdnicki wywalczyła łącznie 241 punktów i 33 bonusy. Ci zawodnicy jako jedyni młodzieżowcy w lidze przywozili średnio ponad 10 „oczek” na mecz (dokładnie 12,05 pkt/mecz).

Duet juniorski Włókniarza uzyskał sporą przewagę nad rówieśnikami. Drudzy w klasyfikacji punktowej zawodnicy Motoru Lublin – Wiktor Lampart i Mateusz Cierniak zdobyli 198 punktów i 38 bonusów (śr. 9,90). Jeśli chodzi o biegi młodzieżowe, to para Włókniarza wygrała piętnaście gonitw, cztery zremisowała i zaledwie jedną przegrała.

Wszystko, co dobre, szybko się jednak kończy. To był ostatni rok Jakuba Miśkowiaka i Mateusza Świdnickiego w gronie juniorów. W przyszłym roku zdecydowanie we Włókniarzu zmienią się proporcje zdobywania punktów. Pozycje juniorskie najprawdopodobniej zajmą Franciszek Karczewski oraz Kajetan Kupiec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
    Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read

Francis Gusts nie boi się powtórki blamażu, a Andrzej Lebedevs marzy...

FIM ogłosiło niedawno listę miast - gospodarzy cyklu Speedway Grand Prix. Siódmą rundę cyklu zorganizują Łotysze na stadionie w Rydze. Pytamy Andrzeja Lebedevsa i...