Strona główna Publicystyka Wrocław czy Leszno? Australia czy Polska?

Wrocław czy Leszno? Australia czy Polska?

-

Działo się w piątkowy wieczór na żużlowych torach w Pardubicach i Toruniu, gdzie rozdano medale w indywidualnych mistrzostwach świata juniorów oraz rozegrano rywalizację Speedway Grand Prix. Bohaterami zmagań zostali młodzi Australijczycy – Jaimon Lidsey i Max Fricke. Ten drugi jest najmłodszym zawodnikiem w historii, który zwyciężył w SGP na toruńskiej Motoarenie.

Reklama

Dobrze wypadli również Polacy. Dominik Kubera został wicemistrzem świata juniorów i Maciej Janowski zajął drugie miejsce w grodzie Kopernika. Co ciekawe, całe podium w Toruniu zajęli żużlowcy wrocławskiej Betard Sparty. Z kolei, w czeskich Pardubicach dwa najlepsze miejsca przypadły w udziale reprezentantom Fogo Unii Leszno.

fot PGE Ekstraliga/Marcin Karczewski
Betard Sparta rządziła w Toruniu, zaś Unia Leszno w Pardubicach (Fot. Speedway Grand Prix/Marcin Karczewski)

– To nie ma większego znaczenia, chyba że kibice klubów mają swój ranking. W turniejach każdy z nas walczy i zbiera punkty dla siebie. Co innego jest w lidze – tłumaczył Tai Woffinden, który w Toruniu zajął 3 miejsce.

Czytaj więcej  Jaimon Lidsey zdobywa złoto IMŚJ! To był festiwal prawdziwych cudów w Pardubicach

Nie do końca można zgodzić się z opinia “Tajskiego”, gdyż na przykład w Toruniu prezes Fogo Unii Leszno jako jeden z pierwszych wyściskał zwycięzcę i złożył mu gratulacje. 21-letni mistrz świata juniorów często powtarza, że gdyby nie pomoc i wsparcie leszczyńskiego klubu i możliwości nauki w Kolejarzu Rawicz, to nie byłoby go w polskiej lidze i prawdopodobnie również w finale IMŚJ.

Czytaj więcej  A to niespodzianka! Max Fricke pogodził faworytów

Australijczycy wczoraj zrobili znakomity wynik. Polacy również nie mają czego się wstydzić. Jeśli chodzi o klubowe radości i wartości, to Betard Sparta rządziła w Toruniu, zaś Unia Leszno w Pardubicach. Wrocławianie w IMŚJ tez mieli swojego reprezentanta z niezłym wynikiem, bo przecież 4 miejsce zajął Daniel Bewley.

Dzisiaj na toruńskiej Motoarenie ostatnia odsłona tegorocznych IMŚ. Kto zostanie jej bohaterem, czy Bartosz Zmarzlik utrzyma pierwsze miejsce? Już nie możemy się doczekać. Początek zawodów o g. 19.00.

Fot.Speedway Grand Prix/Marcin Karczewski

Reklama


Musisz przeczytać

Jason Doyle był za drogi dla Falubazu, więc rozmawiają z…

Falubaz Zielona Góra mógł mieć Jasona Doyle'a, ale Australijczyk podobno okazał się za drogi. W grodzie Bachusa pojawią się nowi stranieri. Trwają negocjacje. Doyle jeszcze...

Anioł w naszym studiu