Strona główna Aktualności Wrocław silniejszy kosztem Rybnika

Wrocław silniejszy kosztem Rybnika

-

Reklama

– Chcemy, by kibice na Stadionie Olimpijskim mogli oglądać nie tylko najciekawsze widowiska, ale także najbardziej ekscytujących zawodników. Nic tak nie rozpala wyobraźni kibica jak możliwość oglądania w akcji młodego, utalentowanego żużlowca, który może stać się jedną z największych gwiazd w swojej dyscyplinie sportu. Dan we Wrocławiu będzie miał idealne warunki do tego, by w pełni wykorzystać swój potencjał – wyznał Andrzej Rusko, prezes WTS Wrocław po tym jak żółto – czerwoni pozyskali młodego Anglika Daniel Bewleya.
Wicemistrz Wielkiej Brytanii przez ostatnie dwa sezony był zawodnikiem ROW Rybnik i idealnie pasował do rybnickiej układanki w przyszłym roku. Był idealnym kandydatem na pozycję rezerwowego pod numerem 8 lub 16. Ale Sparta Wrocław również potrzebowała takiego zawodnika. I stało się – Bewley przeszedł do Sparty i podpisał z nią dwuletni kontrakt. My jednak chcieliśmy trochę o kulisach transferu.
Swego czasu podobną drogę z Rybnika do Wrocławia przemierzył Max Fricke. Tak się składa, że jego i Bewleya mechanikiem i menadżerem jest Mark Courtrey (na zdjęciu z M.Fricke). Nie mamy dowodów, tylko podejrzewamy, że to właśnie Courtney stoi za transferem młodego Brytyjczyka do Sparty.
Mark już w czasie sezonu miał problem. Nie mógł być w Rybniku i Wrocławiu jednocześnie i doglądać interesów swoich podopiecznych. Od jakiegoś czasu mówiło się, że spróbuje połączyć interesy (dlatego wielu łączyło Fricke’a z Rybnikiem), że Australijczyk wróci do ROW. Snuto różne scenariusze.
Jak się okazało, Fricke nigdzie się nie wybierał. W tej sytuacji tyłek ruszył Bewley i coś nam się wydaje, że Sparta zrobiła dobry interes. W druga stronę, czyli z Wrocławia do Rybnika prawdopodobnie podąży (jako rekompensata?) Andrzej Lebiediew lub Vaclav Milik, a może jeden i drugi. Obaj i tak mieliby problemy z załapaniem się do podstawowego składu wrocławskiego zespołu.
Poprzedni artykułSajfutdinow goni Adamsa
Następny artykułNad Brynicą był żużel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Musisz przeczytać

Stal Gorzów ściąga posiłki. Włókniarz powinien się bać?

Dzisiaj na treningu Moje Bermudy Stal Gorzów ma przywitać świeżo zakontraktowanego Jacka Holdera. Outsider ligowej tabeli pozyskał go z Apatora Toruń, wykorzystując regulaminową nowość...