More
  Strona głównaAktualnościWybrzeże Gdańsk: jest nowy menadżer, będzie nowy trener

  Wybrzeże Gdańsk: jest nowy menadżer, będzie nowy trener

  -

  Eryk Jóźwiak został nowym menadżerem pierwszoligowego Wybrzeża Gdańsk. Poprzednio przez dwa lata tę funkcję sprawował Mirosław Berliński. Jóźwiak nie jest powszechnie znany żużlowym kibicom, ale speedway zna od podszewki. Jest z nim związany od 1994 roku. Wcześniej pracował m.in. jako mechanik.

  Reklama

  – Już kilka tygodni temu doszliśmy z Erykiem do porozumienia na temat naszej współpracy w następnym sezonie. Myślę, że wybór jest zaskakujący dla naszych kibiców, ponieważ w mediach można było przeczytać inne nazwiska. Zdecydowaliśmy się postawić na człowieka, który od lat jest w tym sporcie i co najważniejsze jest z nim na bieżąco. Eryk to osoba doskonale znana w środowisku zawodników i mechaników. Ma za sobą pracę w różnych ligach, różnych teamach i z różnymi typami zawodników – powiedział prezes GKŻ Wybrzeże Tadeusz Zdunek dla mediów klubowych.

  Eryk Jóźwiak to nowy menadżer Wybrzeża Gdańsk (fot. www.wybrzezegdansk.pl)

  Eryk Jóźwiak ma w swoim CV współpracę m.in. z Nickim Pedersenem, Tomaszem Chrzanowskim, a ostatnio z Kacprem Gomólskim. W teamach tych zawodników pracował jako mechanik i zarazem logistyk.

  Nowy menadżer ma zadbać w zespole o tzw. team-spirit. Zawodnicy mają się wspierać nawzajem i służyć radą. Z pewnością przed Erykiem Jóźwiakiem zostały postawione wysokie cele, bo w tym sezonie gdańszczanie mimo mocnego składu, nie zdołali zająć miejsca na podium. Ten rok pokazał, że Wybrzeże Gdańsk potrzebuje wzmocnień, aby jeszcze bardziej zwiększyć siłę rażenia.

  – Eryk dostał od nas wolną rękę w rozmowach z zawodnikami. Oczywiście sprawujemy nadzór nad kwestiami finansowymi, jednakże koncepcję budowy zostawiamy menedżerowi. Od ponad dwóch tygodni Eryk codziennie wykonuje dziesiątki telefonów i widzimy, że to może przynieść efekt w postaci silnego zespołu. Oczywiście uczestniczył również w rozmowach z Rasmusem Jensenem i Krystianem Pieszczkiem. Mogę dodać, że był katalizatorem tych rozmów i zdecydowanie przyśpieszył decyzję na tak. To daje powody do optymizmu, ale o wszystkim przekonamy się na początku listopada, a później w sezonie – podsumował Zdunek.

  Wybrzeże Gdańsk ma już nowego menadżera, ale na tym nie koniec. Klub ma zatrudnić także trenera, który będzie specjalizował się w pracy z młodzieżą.

  fot. www.wybrzezegdansk.pl

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Czy kierownictwo Speedway Grand Prix przemyca rosyjskich żużlowców do elity?

  Po to, by wzmocnić rywalizację i podnieść poziom sportowy mistrzostw świata. Coraz częściej pojawiają się głosy, że FIM (Światowa Federacja Motocyklowa) i dyrekcja SGP...