Strona główna Aktualności Wybrzeże Gdańsk: To niesamowite! Wielki powrót do zespołu?

Wybrzeże Gdańsk: To niesamowite! Wielki powrót do zespołu?

-

Autor zdjęcia:Wybrzeże Gdańsk

Tego się nie spodziewaliśmy, ale cieszymy się, że jeden z najlepszych żużlowców w historii Wybrzeża Gdańsk znów kręcił kółka na torze, na którym się wychował i przez lata odnosił sukcesy.

Jarosław Olszewski jest po pięćdziesiątce, ale wiek nie ma znaczenia. Popularny “Olson” wsiadł na motor i na treningu pokręcił kółka na torze Wybrzeża – jak za dawnych lat. Olszewski był przez lata ulubieńcem i idolem gdańskich kibiców. Żużlową licencję zdobył w 1985 roku i kilka tygodni później debiutował. Był jednym z najzdolniejszych, jeśli nie najzdolniejszym wychowankiem Wybrzeża w historii (Zenon Plech zaczynał w Stali Gorzów), który cztery raz ścigał się w finałach indywidualnych mistrzostw świata juniorów. We Lwowie otarł się o podium, gdy dodatkowy bieg o brązowy medal przegrał z późniejszą gwiazdą tego sportu Tony Rickardssonem.

Czytaj więcej  Po zmianach w teamie Emila Sajfutdinowa będzie inna atmosfera

(fot. Wybrzeże Gdańsk) Jarosław Olszewski to legenda Wybrzeża Gdańsk

Olszewski był liderem Wybrzeża zanim zdecydował się na transfer – trafił do Polonii Piłka. Wychowanek gdańskiego klubu cztery razy stawał na podium drużynowych mistrzostw Polski – dwa srebrne medale (1985, 1998) i dwa brązowe (1996, 1997). Był prawie etatowym reprezentantem Polski. Co najważniejsze, miał jak to często określali jego koledzy, “swobodny styl życia”.

Reklama

Był za to kochany przez kolegów i część kibiców, chociaż gdyby bardziej przyłożył się do sportu, mógł być najlepszy w Polsce. Miał talent i umiejętności. “Olszak” ze speedwayem nie zerwał, co potwierdził wczorajszy trening na torze przy ul. Zawodników w Gdańsku.

“Olszak jak wino, im starszy tym lepszy”, “Jarosław Olszewski, takiego seniora nam trzeba” – piszą internauci w sieci.

 

Reklama

Must Read

Mark Karion. Jedna osoba go odmieniła

W cyklu Biografie zawodnikówMark Karion urodził się 5 kwietnia 2000 roku. Podobnie jak wielu rosyjskich zawodników przygodę z motocyklami rozpoczął od motocrossu. Również jego...