Strona główna I i II liga Zapamiętajcie to nazwisko, bo będzie o nim głośno

Zapamiętajcie to nazwisko, bo będzie o nim głośno

-

Jeśli Marcus Birkemose miał być objawieniem 2.ligi, to raczej jeszcze nie w tym sezonie. Młodego Duńczyka próbuje wypromować gorzowska Stal i wypożyczyła go do SpecHouse PSŻ Poznań. Birkemose ma talent, jest zadziorny na torze, ale potrzebuje czasu i doświadczenia. Nam w ekipie poznańskich Skorpionów bardziej podoba się jazda Jonasa Seiferta-Salka. Zwróćcie na niego uwagę i zapamiętajcie nazwisko.

Saifert – Salk był niedoceniany na polskich torach. Do naszego kraju trafił dwa lata temu, ale dopiero w tym sezonie dostał szanse startów. W 2019 roku będąc zawodnikiem Zdunek Wybrzeżu Gdańsk, jeździł tylko w treningach punktowanych i do podstawowego składu gdańszczan się nie przebił. Strony, czyli klub i zawodnik zawarli dżentelmeńska umowę, że Jonas dostanie szansę, ale gdy jej nie wykorzysta, to umowa zostanie rozwiązana. W następnym sezonie, Seifert-Salk podpisał kontrakt z Kolejarzem Opole i powtórzyła się sytuacja z Gdańska. Duńczyk trenował i czekał na swoją szansę, az w końcu się nie doczekał.

Czytaj więcej  Krajobraz po bitwie, czyli nowy układ sił

(fot. Magayzn Żużel/Mariusz Cwojda) Jonas Seifert-Salk. Zwróćcie na niego uwagę i zapamiętajcie nazwisko

Trzecia próba Saiferta – Salka okazała się najskuteczniejsza. Duńczyk w tym roku wywalczył sobie miejsce w PSŻ i odpłaca się dobrymi wynikami. Dobrymi na tyle, że w meczu z Opolem czy Rawiczem był najlepszym zawodnikiem Skorpionów.

– Chce się ścigać, dużo startować, bo w ten sposób mam szanse się rozwijać i zdobywać doświadczenie – mówi Jonas Seifert-Salk.

Czytaj więcej  Dało nam przykład RzTŻ Rzeszów jak zwyciężyć możemy! Zaszczep się!

Duński stranieri w poznańskiej ekipie zdobył średnią biegową 1,95 pkt i razem z Niemcem Kevinem Woelbertem stanowią o sile Skorpionów w tym sezonie. Poza tym, 21 – letni Duńczyk regularnie występuje w ojczyźnie, gdzie w lidze ma okazje ścigać się z bardziej wymagającymi rywalami, niż w 2.lidze w Polsce. Dodatkowo doszły mu jeszcze występy w szwedzkiej Piraternie, gdzie poziom rywalizacji jest wysoki i pozwala Jonasowi podnosić kwalifikacje.

Reklama

– Ja się cieszę, że mam starty. Postawiłem na żużel i chce się w nim realizować – zapowiada 21-letni reprezentant Danii i poznańskich Skorpionów.

Kończąc temat Seiferta-Salka, wywołaliśmy przy okazji Marcusa Birkemose, porównując obu zawodników. Owszem, Birkemose jest młodszy od Seiferta-Salka i ma otwartą drogę do kariery. W przyszłości może godnie zastąpić Hansa Nielsena czy Nickiego Pedersena. Obu młodym Duńczykom życzymy powodzenia.

Reklama

Must Read

Adrian Miedziński na pewno dostanie propozycję kontraktu

Adrian Miedziński nie będzie zawodnikiem Apatora Toruń. Taką decyzję podjął macierzysty klub "Miedziaka" z grodu Kopernika i jak mówi sam zawodnik: co zrobić, życie...