Strona głównaI i II ligaZapamiętajcie to nazwisko, bo będzie o nim głośno

Zapamiętajcie to nazwisko, bo będzie o nim głośno

-

Jeśli Marcus Birkemose miał być objawieniem 2.ligi, to raczej jeszcze nie w tym sezonie. Młodego Duńczyka próbuje wypromować gorzowska Stal i wypożyczyła go do SpecHouse PSŻ Poznań. Birkemose ma talent, jest zadziorny na torze, ale potrzebuje czasu i doświadczenia. Nam w ekipie poznańskich Skorpionów bardziej podoba się jazda Jonasa Seiferta-Salka. Zwróćcie na niego uwagę i zapamiętajcie nazwisko.

Saifert – Salk był niedoceniany na polskich torach. Do naszego kraju trafił dwa lata temu, ale dopiero w tym sezonie dostał szanse startów. W 2019 roku będąc zawodnikiem Zdunek Wybrzeżu Gdańsk, jeździł tylko w treningach punktowanych i do podstawowego składu gdańszczan się nie przebił. Strony, czyli klub i zawodnik zawarli dżentelmeńska umowę, że Jonas dostanie szansę, ale gdy jej nie wykorzysta, to umowa zostanie rozwiązana. W następnym sezonie, Seifert-Salk podpisał kontrakt z Kolejarzem Opole i powtórzyła się sytuacja z Gdańska. Duńczyk trenował i czekał na swoją szansę, az w końcu się nie doczekał.

Czytaj więcej  Niels Kristian Iversen wraca do Anglii
(fot. Magayzn Żużel/Mariusz Cwojda) Jonas Seifert-Salk. Zwróćcie na niego uwagę i zapamiętajcie nazwisko

Trzecia próba Saiferta – Salka okazała się najskuteczniejsza. Duńczyk w tym roku wywalczył sobie miejsce w PSŻ i odpłaca się dobrymi wynikami. Dobrymi na tyle, że w meczu z Opolem czy Rawiczem był najlepszym zawodnikiem Skorpionów.

– Chce się ścigać, dużo startować, bo w ten sposób mam szanse się rozwijać i zdobywać doświadczenie – mówi Jonas Seifert-Salk.

Czytaj więcej  Jason Crump wraca do zawodowego ścigania!

Duński stranieri w poznańskiej ekipie zdobył średnią biegową 1,95 pkt i razem z Niemcem Kevinem Woelbertem stanowią o sile Skorpionów w tym sezonie. Poza tym, 21 – letni Duńczyk regularnie występuje w ojczyźnie, gdzie w lidze ma okazje ścigać się z bardziej wymagającymi rywalami, niż w 2.lidze w Polsce. Dodatkowo doszły mu jeszcze występy w szwedzkiej Piraternie, gdzie poziom rywalizacji jest wysoki i pozwala Jonasowi podnosić kwalifikacje.

Reklama

– Ja się cieszę, że mam starty. Postawiłem na żużel i chce się w nim realizować – zapowiada 21-letni reprezentant Danii i poznańskich Skorpionów.

Kończąc temat Seiferta-Salka, wywołaliśmy przy okazji Marcusa Birkemose, porównując obu zawodników. Owszem, Birkemose jest młodszy od Seiferta-Salka i ma otwartą drogę do kariery. W przyszłości może godnie zastąpić Hansa Nielsena czy Nickiego Pedersena. Obu młodym Duńczykom życzymy powodzenia.

Reklama
- Advertisment -

Must Read

Po bolesnym laniu pomoże „Diabłom”?

Niemiecki pierwszoligowiec z Landshut przegrał w Gnieźnie różnicą aż 14 punktów. Dotkliwa porażka zabolała. Jak się okazało, był to ostatni dzwonek na ratowanie sytuacji....