More
  Strona głównaAktualnościZasłużony klub "słupek po słupku" wraca na żużlową mapę Polski

  Zasłużony klub „słupek po słupku” wraca na żużlową mapę Polski

  -

  Śląsk Świętochłowice zniknął z ligowej mapy Polski w 1996 roku. Od tego czasu słuch o drużynie z popularnej „Skałki” ucichł, chociaż kibice wspierani przez samorząd próbują kultywować żużlowe tradycje w mieście. Więcej – inwestują i pracują, by „Skałka” wróciła do dawnej świetności. O drużynie, zawodnikach, ligowych emocjach na razie cisza. Kibice wierzą, że Śląsk wróci do łask.

  Cztery medale drużynowych mistrzostw Polski – trzy srebrne i jeden brązowy – w gablocie Śląska Świętochłowice, to nie tylko powód do dumy dla kibiców na Górnym Śląsku, ale jednocześnie wspaniałe wspomnienia. Paweł Waloszek, Jerzy Kochman, Krzysztof Zarzecki, Antoni Bielica, Krzysztof Bas – któż ich nie pamięta. Byli żużlowcami, gwiazdami Śląska w latach 80. i 90.

  Śląsk Świętochłowice
  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Śląsk Świętochłowice ma na koncie cztery medale drużynowych mistrzostw Polski, trzy srebrne i jeden brązowy

  Jak się okazuje, nawet w listopadzie praca na „Skałce” wre. I to cieszy, wlewa nadzieje w serca śląskich kibiców. Na stadionie montowane są słupki pod instalację bandy okalającej żużlowy tor. Pieniądze na inwestycje są zbierane wśród fanów czarnego sportu. Do akcji przyłączył się również prezydent Świętochłowic Daniel Beger. Gospodarz miasta zakupił słupek w ramach akcji – “Nie bądź Dupek kup sobie słupek”.

  Czytaj więcej  PGE Ekstraliga: play off 2020, czyli to już przerabialiśmy

  Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video:

  Słupki dedykowane są kibicom, którzy zdecydowali się wesprzeć ich montaż oraz remont samego stadionu. Darczyńcy otrzymują certyfikat wiernego kibica. Mogą tez liczyć na zaproszenie na oficjalne otwarcie toru. Prezydent Beger poinformował, że na stadionie zainstalowano odwodnienie liniowe toru, zamontowano już połowę słupków do bandy okalającej tor.

  Przy okazji kilka danych żużlowego owalu na „Skałce”:

  długość toru – 370 m

  długość band – 470 m

  szerokość toru na prostych – 10,5 m

  szerokość toru na łukach – 17 m

  łuki wyprofilowane pod kątem 7°

  Reklama

  – Wkrótce rozpocznie się etap wyłożenia granitu. Do końca roku zadanie powinno być zrealizowane. Potem już tylko przekazanie terenu do Speedway Śląsk Świętochłowice, a potem… pewnie już tylko same sukcesy sportowe – przekazał za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Francis Gusts nie boi się powtórki blamażu, a Andrzej Lebedevs marzy...

  FIM ogłosiło niedawno listę miast - gospodarzy cyklu Speedway Grand Prix. Siódmą rundę cyklu zorganizują Łotysze na stadionie w Rydze. Pytamy Andrzeja Lebedevsa i...