Strona główna Aktualności Zaszczepić wszystkich żużlowców? Dobry pomysł!

Zaszczepić wszystkich żużlowców? Dobry pomysł!

-

Temat szczepień przeciwko koronawirusowi poruszył Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu żużlowego. Na portalu polskizuzel.pl należącym do GKSŻ przyznał, że sam na pewno zaszczepi się i zastanawia się, co z żużlowcami. Nie wyklucza zaszczepienia wszystkich żużlowców i działaczy. Na razie to tylko pomysł. Decyzje zapadną na początku nowego roku.

Reklama

– Jestem w gronie osób, które zamierzają się jak najszybciej zaszczepić. Zrobię to od razu, kiedy będę mieć taką możliwość. Mam pewne choroby przewlekłe i cieszę się, że do tej pory nie przekonałem się, czym jest koronawirus – mówi Piotr Szymański.

Czytaj więcej  Pogoda zdecyduje. Ekstraligowcy w blokach startowych

-Tak naprawdę nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć, w jaki sposób przejdzie koronawirusa. Szczepionka jest dla mnie zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem, niż podejmowanie ryzyka i narażenie się na chorobę, która ma różny przebieg – uważa P. Szymański.

Co ze środowiskiem żużlowym, zaszczepi się czy będzie zwlekać?

– Być może należałoby zaszczepić wszystkich żużlowców i działaczy. Na razie rzucam to jako pomysł. Proszę nie traktować tego jako zapowiedź, że tak będzie. Na pewno spotkamy się w gronie osób zarządzających polskim żużlem. Myślę, że zaczniemy o tym rozmawiać na początku nowego roku.

Reklama


Musisz przeczytać

Jedyna taka na świecie

Pierwsza na świecie i prawdopodobnie jedyna cyfrowa biblioteka żużlowa funkcjonuje w Lesznie. Choć akurat miejsce jej funkcjonowania jest informacją najmniej istotna – korzystać może...

Nowy sternik w Starcie