More
  Strona głównaI ligaAbramczyk Polonia BydgoszczZawieszony Mirosław Jabłoński tłumaczy swoje zachowanie

  Zawieszony Mirosław Jabłoński tłumaczy swoje zachowanie

  -

  Mirosław Jabłoński został zawieszony do końca lipca w roli telewizyjnego eksperta żużlowego po zdarzeniu, do którego doszło podczas meczu eWinner 1.ligi Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Orzeł Łódź.

  Były żużlowiec wszedł do pomieszczenia sędziego zawodów i sugerował arbitrowi, że popełnił błąd. Jabłoński zabrał głos w temacie, jednocześnie przepraszając za swoje zachowanie. W oświadczeniu napisał m. in.

  „Chciałbym odnieść się do sytuacji, do której doszło podczas meczu EWINNER 1 Ligi w Bydgoszczy. Przede wszystkim pragnę szczerze przeprosić za swoje nieprofesjonalne zachowanie:

  – Pana sędziego, którego postawiłem w niezręcznej sytuacji;

  – swojego pracodawcę Canal+ Polska, za nadszarpnięcie jego dobrego wizerunku;

  – Kibiców i działaczy” – napisał.

  Mirosław Jabłoński
  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Mirosław Jabłoński tłumaczy wtargnięcie do pomieszczenia sędziego

  Żużlowy ekspert TV Canal+ opisał sytuację, jak wyglądała z jego perspektywy.

  „Zdarzenie miało miejsce przed powtórką 11. wyścigu, z której Pan sędzia wykluczył Kennetha Bjerre. W mojej opinii była to błędna i krzywdząca duńskiego zawodnika decyzja. Przyznaję, że pchany emocjami, wszedłem do pomieszczenia pracy Pana sędziego. Zaznaczam jednocześnie, że byłem tam tylko przez kilka sekund i poprosiłem arbitra o ponowne, uważne obejrzenie powtórek. Nie byłem agresywny, głośny, ani złośliwy i w żadnym wypadku nie nakłaniałem Pana sędziego do zmiany decyzji” – opisał zdarzenie Mirosław Jabłoński.

  Reklama

  Incydent w Bydgoszczy trafił do Głównej Komisji Sportu Żużlowego, która zwróciła się do TV Canal+. Kierownictwo telewizji zawiesiło Jabłońskiego w roli eksperta żużlowego do końca lipca 2022.

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Czy kierownictwo Speedway Grand Prix przemyca rosyjskich żużlowców do elity?

  Po to, by wzmocnić rywalizację i podnieść poziom sportowy mistrzostw świata. Coraz częściej pojawiają się głosy, że FIM (Światowa Federacja Motocyklowa) i dyrekcja SGP...