Strona główna Aktualności Złote myśli Crumpa

Złote myśli Crumpa

-

Pamiętacie Jasona Crumpa? Charyzmatyczna postać i przede wszystkim świetny żużlowiec. Na torze potrafił wygrać z każdym, ale też potrafił wypiąć tyłek na kibiców. Taka trochę niepokorna postać – taki “szatan, nie diabeł”. Nam go brakuje w żużlowym światku. Dlatego m. in. nasz reporter postanowił go odnaleźć i przypomnieć kibicom i czytelnikom.

– Bywam na zawodach, zaglądam na treningi. Interesuje się czarnym sportem – mówi Jason Crump, trzykrotny mistrz świata na żużlu, który po zakończeniu kariery, jakby trochę odsunął się w cień sportowych wydarzeń.
Crump prowadzi działalność gospodarczą. Praca zawodowa zajmuje mu większość dnia. Były żużlowiec ma wiele ciekawych spostrzeżeń, także w temacie australijskiego żużla. Twierdzi, że w jego ojczyźnie nie brakuje talentów. Jest kwestią czasu, żeby któryś z jego rodaków pokazał się w światowej elicie, ba, nawet powalczył o medal IMŚ.

– Ja zdobyłem złoty medal indywidualnych mistrzostw świata juniorów i chyba, jeśli dobrze pamiętam, czekałem aż 9 lat na swoje pierwsze złoto wśród seniorów. Dlaczego na przykład Max Fricke nie miałby w przyszłości stanąć na podium IMŚ – pyta retorycznie Crump. – Max był mistrzem wśród juniorów i teraz powalczy w kategorii seniorów. Chłopak na pewno potrzebuje trochę czasu, żeby się objeździć z najlepszymi. Ja mu mocno kibicuje.
Już niedługo na naszych łamach rozmowa z Jasonem Crumpem.
Zapisujcie się do naszego newslettera.

DOBRUCKI RAFAL BIALY KASK UNIA LESZNO CRUMP JASON CZERWONY KASK APATOR TORU REMPALA JACEK UNIA LESZNO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Musisz przeczytać

Nieoficjalnie: Emil Sajfutdinow dogadał się z Unią Leszno. Zostaje!

To jeszcze wiadomość nieoficjalna, ale dowiedzieliśmy się, że nastąpił przełom w negocjacjach Emila Sajfutdinowa z władzami Fogo Unii Leszno. Dogadano się w kwestii kontraktu...