More
  Strona głównaAktualnościZmarzlik jak przed trzema laty. To może zwiastować tytuł

  Zmarzlik jak przed trzema laty. To może zwiastować tytuł

  -

  Bartosz Zmarzlik w sobotę triumfował w Grand Prix Danii w Vojens. W tym zwycięstwie można szukać analogii do wydarzeń sprzed trzech lat. Wówczas Polak również zdobył Vojens, a potem został mistrzem świata. Teraz jednak jego sytuacja w „generalce” zdaje się być lepsza.

  Bartosz Zmarzlik po zwycięstwie w Grand Prix Danii zgarnął do klasyfikacji przejściowej indywidualnych mistrzostw świata kolejne 20 punktów. Jego najgroźniejszy rywal w walce o tytuł – Leon Madsen zajął wysokie 3. miejsce, ale Polak „dołożył” mu kolejne cztery punkty. Tym samym Zmarzlik na dwie rundy przed końcem ma 20 „oczek” przewagi nad reprezentantem Danii. Praktycznie już tylko Leon Madsen może mu odebrać tytuł mistrzowski.

  Leon Madsen
  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Praktycznie już tylko Leon Madsen może odebrać tytuł mistrzowski Bartoszowi Zmarzlikowi

  Co ciekawe, trzy lata temu Grand Prix Danii w Vojens było rozgrywane w podobnym czasie. Wówczas Leon Madsen również był najgroźniejszym rywalem Bartosza Zmarzlika w walce o złoty medal. Polak triumfował z dorobkiem 18 punktów [obowiązywała jeszcze stara punktacja – dop.red.], a Duńczyk wywalczył tylko 7 „oczek”.

  Czytaj więcej  Jonas Jeppesen blisko warsztatu i mechaników

  Przed turniejem obaj zawodnicy mieli taki sam dorobek punktowy w klasyfikacji generalnej. Tym samym turniej w Danii otworzył Zmarzlikowi drogę do pierwszego tytułu mistrzowskiego w karierze. Wówczas o złoto walczył jeszcze Emil Sajfutdinow, ale w kolejnych turniejach pojechał słabiej i musiał zadowolić się brązem.

  W tym roku z kolei Polak już z niezłą zaliczką przystępował do rywalizacji w Vojens, ale wiele wskazuje na to, że to właśnie w Danii zrobił milowy krok w stronę trzeciego tytułu mistrza świata. I podobnie jak trzy lata temu powiększył przewagę nad Madsenem na jego terenie.

  Reklama

  Nie można wykluczyć takiego scenariusza, że Zmarzlik zapewni sobie złoto już podczas najbliższej rundy Grand Prix w szwedzkiej Malilli. Wystarczy, że 27-latek zajmie wyższe miejsce niż Leon Madsen, a to mimo dobrej formy Duńczyka jest bardzo realne.

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  „Umarł król, niech żyje król”? ROW Rybnik nie martwi się odejściami...

  Prezes Krzysztof Mrozek z ROW Rybnik wcale nie zmartwił się odejściem Andreasa Lyagera. Duńczyk wstępnie porozumiał się z klubem z ulicy Gliwickiej, ale po...