Strona główna Aktualności Znowu dłubią w regulaminie!

Znowu dłubią w regulaminie!

-

Sezon bez regulaminowych zmian, sezonem straconym. Takie mamy wrażenie, gdy decydenci z dużą regularnością, kolejny raz pochylają się nad przepisami rozgrywek. Teraz padają nowe propozycje zmian. Dotyczą one m. in. nowej formuły play off i składu ligowej drużyny. Zmiany miałby obowiązywać już od następnego sezonu.

Reklama

Na razie tylko nieoficjalnie, ale dowiedzieliśmy się, że play off drużynowych mistrzostw Polski zostanie zreformowany. Propozycja obejmuje udział w play off sześciu najlepszych zespołów. Siódma drużyna w tabeli przystąpi do dwumeczu barażowego, natomiast ostatni zespół spadnie do niższej klasy rozgrywkowej.

Znowu szykują się zmiany regulaminowe (fot. Magazyn Żużel)

Dzięki temu aż sześć zespołów (a nie tylko 4 jak dotychczas) może liczyć na dłuższy sezon i więcej meczów. Nowe propozycje niosą za sobą również małe ryzyko. Otóż wystarczy nie być najgorszym zespołem i skupić się na meczach w play off. Istnieje ryzyko, że runda zasadnicza może stracić na atrakcyjności. Bo aż sześć drużyn pojedzie dalej.

Czytaj więcej  Ręce precz od regulaminu

Inna propozycja decydentów jest związana z obowiązkowym startem w drużynie zawodnika do lat 24 na pozycji seniora. Może nim być żużlowiec krajowy lub zagraniczny.

– Czy obowiązkowy start zawodnika po zakończeniu wieku juniora w składzie na pozycji 1-5 lub 9 – 13 podniesie poziom Speedway Ekstraligi? – zastanawiał się Adam Skórnicki w rozmowie z Magazynem Żużel na naszym kanale You Tube (cała rozmowa poniżej).

“Skóra” ma wątpliwości. Zobaczymy jak będzie w praktyce. Też mamy obawy i wątpliwości. Ale z drugiej strony istnieje szansa, że juniorzy kończący wiek juniora nie przepadną gdzieś z klubowym warsztacie.

Może jednak byłoby warto zastanowić się, że regulaminowa nowość z zawodnikiem U-24 powinna na początek obowiązywać w 1- i 2-lidze. Jeśli sprawdzi się, to może wtedy pomyśleć o wprowadzeniu jej w ekstralidze.

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

W Łodzi będzie trzęsienie ziemi?

Rozmowa z Norbertem Kościuchem – zawodnikiem Orła ŁódźSukcesu w Łodzi nie było. Może być trzęsienie ziemi…Może tak być. Naprawdę może tak być. Znając prezesa...