Strona główna Aktualności Zobaczcie, jaki regulamin przygotował PZM dla żużla

Zobaczcie, jaki regulamin przygotował PZM dla żużla

-

Polski Związek Motorowy opublikował regulamin i system rozgrywek na sezon 2021. Żużlowa centrala nie planuje zmian w porównaniu z regulaminem obowiązującym w ubiegłym roku. Nie będzie też meczów barażowych.

Reklama

Co z powiększeniem ekstraligi do 10 drużyn? Powiększenie jest przedmiotem dyskusji i analiz prowadzonych od jakiegoś czasu wśród prezesów klubów, kierownictwa Ekstraligi Żużlowej spółka z o.o. i przedstawicieli Polskiego Związku Motorowego.

Czytaj więcej  Ostrovia Ostrów Wielkopolski: klubowe asy do ekstraligi

Dzisiaj wiadomo na ten temat tylko tyle, że ekstraliga zostanie powiększona, ale jeszcze nie wiadomo kiedy. Na pewno nie nastąpi to w tym roku, ani w następnym sezonie. Prawdopodobnie plan wdrożenia rozbudowy rozgrywek nastąpi w 2023 lub 2024 roku.

Ekstraliga zostanie powiększona, ale… jeszcze nie wiadomo kiedy (fot. Magazyn Żużel)

W tym roku mają zapaść decyzje. Przedmiotem dyskusji są również regulacje, mające na celu wyrównanie siły zespołów. Wrócił temat powrotu do KSM, czyli Kalkulowanej Średniej Meczowej. Ale na razie to tylko jeden z pomysłów.

Czytaj więcej  Jonas Jeppesen blisko warsztatu i mechaników

W tym sezonie – bez zmian – po rundzie zasadniczej zostanie rozegrana runda play-off z udziałem czterech najlepszych drużyn. Do eWinner 1 ligi spadnie ostatni zespół. Awans uzyska tylko zwycięzca eWinner 1 ligi. Działacze planują rozszerzyć play off w 2022 roku. Wówczas do walki o medale miałoby przystąpić najlepszych sześć zespołów zamiast czterech, jak mamy obecnie.

W tym roku podobne zasady będą obowiązywały w 1. LŻ i 2. LŻ. Awansują tylko zwycięzcy, natomiast spadną ostatnie zespoły. Po rundzie zasadniczej odbędzie się runda play-off z udziałem najlepszej czwórki.

Czekamy z utęsknieniem na inaugurację sezonu.

Reklama

Must Read

Daniel Bewley. Następca mistrza

W cyklu Biografie zawodnikówDaniel Bewley urodził się 20 maja 1999 roku w Maryport. Bardzo szybko zaczął piąć się w hierarchii najlepszych brytyjskich juniorów. W...