More
  Strona głównaAktualnościKażde miejsce jest dobre, byle tylko odpalić motocykl

  Każde miejsce jest dobre, byle tylko odpalić motocykl

  -

  Żużlowcy rozjechali się po świecie w poszukiwaniu sportowej formy i okazji do pojeżdżenia na motocyklu. Obrali nie tylko europejskie kierunki.

  Gleb Czugunow i Michał Curzytek polecieli do Stanów Zjednoczonych, gdzie są gośćmi Grega Hancocka. Młodzi zawodnicy Betard Sparty Wrocław mieli okazje trenować na żużlu w Kalifornii, przygotowując się do startu w zawodach towarzyskich, w formule turnieju w jeździe parami.

  Z kolei, Bartosz Zmarlik i Szymon Woźniak polecieli na Majorkę i tam codziennie po kilka godzin spędzają na rowerach. W Hiszpanii trenują bracia Pawliccy. Przemysław Pawlicki, na co dzień reprezentant ZOOLeszcz GKM Grudziądz, zabrał na półwysep Iberyjski nie tylko kolarzówkę i crossówkę, ale również trenera personalnego. Piotr Pawlicki dłużej zabawi w Hiszpanii, gdyż po serii treningów z bratem, dołączył do Unii Leszno, która już dotarła do Lloret de Mar.

  Reklama
  (fot. x2 FB/Instagram Wiktora Jasińskiego) Wiktor trenuje razem z siostrą Karoliną

  Nie tylko Hiszpania i jej wyspy cieszą się powodzeniem wśród żużlowców. Artiom Łaguta jeździł na crossie we Włoszech, a pomiędzy treningami zwiedzał Mediolan. Także na motocross do Włoch wybrał się Wiktor Jasiński. Zawodnik Moje Bermudy Stali Gorzów kręcił kilometry na crossowisku w Lombardii. Wiktor zabrał do Włoch swoja siostrę Karolinę, która na motocyklu czuje się jak ryba w wodzie. Karolina przygotowuje się do startu w mistrzostwach świata w motocrossie.

  W duecie trenuje także Nicki Pedersen. Duńczyk zabrał swoją życiową partnerkę do Dubaju i tam przygotowuje się do sezonu. Para na bieżąco relacjonuje swoje treningi, pracując głównie nad kondycją i sprawnością.

  Jak tylko pojawiła się okazja na odpalenie żużlówki, to Daniel Bewley spakował się i pojechał do Francji. Dzięki uprzejmości Adama Ellisa, który pożyczył mu motor, stranieri Betard Sparty Wrocław miał okazje pokręcić kółka na torze w Marmande. Ale nie tylko. Bewley wpadł na pomysł, by zrobić coś niekonwencjonalnego i chyba mu się udało. Brytyjczyk odpalił motor na plaży, wytyczył owalny tor i jeździł na piasku przy szumie fal oceanu.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Wymowne statystyki Unii Leszno

  Gdy Fogo Unia Leszno zaczynała sezon od czterech zwycięstw, to kibice tego klubu przecierali oczy ze zdumienia. Później Byki długo utrzymywały miejsce na podium....