Strona główna Aktualności Żużla nie ma, ale jest czas na porządki i rodzinę

Żużla nie ma, ale jest czas na porządki i rodzinę

-

Sparta Wrocław podobnie jak pozostałe kluby żużlowe w Polsce i kibice żużla, czeka na lepsze czasy. Nie organizuje treningów, zamknięty warsztat, zawodnicy zostali w domu. Czym zabijają czas?

– To nie jest komfortowa sytuacja, ale takie są realia. Też mnie ciągnie na motor, na tor, do ścigania i żużla. Nie zapominajmy, że najważniejsze jest zdrowie i musimy dbać o bezpieczeństwo w okresie epidemii – apeluje Maciej Janowski, kapitan Betard Sparty Wrocław. – Ten czas wykorzystuję na porządki w domu, na podwórku i warsztacie, który mam u siebie. Owszem, ciągnie mnie na motor. Ale przetrwajmy ten trudny okres, żeby jak najszybciej zażegnać kryzys.

Przeorganizowanie zajęć pokazuje, że są również inne wartości, niż sport i żużel. Opowiedział nam o tym Tai Woffinden.

– Pierwsze dni, tygodnie są trudne, bo inne. O tej porze roku już startowaliśmy na żużlu. Byliśmy pochłonięci bez granic tym co robimy. Teraz siedzimy w domu i czekamy. Jest niepewność, co będzie dalej. Musimy jednam myśleć pozytywnie. Rodzina, bliscy zyskają – jesteśmy tylko dla siebie. Dbajcie o siebie. Jak już sytuacja wróci do normy, to znowu się zobaczymy – zapewnia Tai Woffinden.

Reklama

Także Dariusz Śledź, trener wicemistrzów Polski, przyznaje że sytuacja jest mało komfortowa. Zawodnicy zostali w domu i czekają w blokach startowych. W kwietniu nie ma większych szans na zorganizowanie treningów na torze. Dzisiaj mówienie o tym, kiedy wystartuje liga i w ogóle żużel i przymierzanie się do konkretnych terminów przypomina bardziej wróżenie z fusów, niż rzetelne ocenianie sytuacji.

Musisz przeczytać

Stal i Falubaz walczą o Vaculika

Martin Vaculik ma przed sobą jeszcze dwa ligowe mecze. Wystąpi w dwumeczu o brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski. Ostatnio temat jego przyszłości w zielonogórskim...