Strona główna Aktualności Żużlowa kadra Polski rusza w ślady Fogo Unii Leszno

Żużlowa kadra Polski rusza w ślady Fogo Unii Leszno

-

Dotychczas żużlowa kadra Polski zimą wykuwała formę na nartach w górach. W tym roku, wzorem leszczyńskich Byków,  wsiada na… rowery.

Jeśli kolarskie metody treningowe zaprocentowały zdobyciem mistrzostwa Polski, to dlaczego z nich nie skorzystać.?Reprezentacja Polski planuje pójść w ślady Fogo Unii Leszno, która od 3 lat zimą wyjeżdża do Hiszpanii na treningi motocrossowe i kolarskie. To chyba dobry pomysł, a na pewno innowacyjny w przypadku kadry narodowej. Do tej pory kadrowicze zimą wykuwali formę w Zakopanem, Szklarskiej Porębie lub w Karpaczu: zapinali narty i pokonywali zaśnieżone stoki. Na śniegu spędzali sporo czasu. Jak nie narty, to bieganie lub marszobiegi. Tak było przez ostatnie lata w okresie zimy.

Teraz plany treningowe uległy zmianom. Selekcjoner biało – czerwonym postanowił, że zimą zabierze swoich podopiecznych na treningi rowerowe, które zostaną połączone z zajęciami kondycyjno – sprawnościowymi. Zgrupowanie kadry zaplanowano w ostatnim tygodniu styczna. Reprezentacja rozgląda się za ciekawą miejscówką z dużą ilością tras rowerowych. Jedno z takich miejsc, czyli atrakcyjne kolarsko i turystycznie, znajduje się w okolicach Łasku, 40 kilometrów od Łodzi.

Na zdjeciach: Fogo Unia Leszno na zimowy obóz do Hiszpanii zabiera kolarzówki i crossówki
fot.Mariusz Cwojda/Magazyn Żużel

dav

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Musisz przeczytać

Częstochowa, czyli miłość Jasona Doyla od pierwszego wejrzenia

Bez dwóch zdań, to musiała być miłość od pierwszego wejrzenia. Jason Doyle pokochał Częstochowę z całych sił. Może nie byłoby w tym nic dziwnego,...