More
  Strona głównaAktualnościGleb Czugunow: "Władza jest równo taka, jaką pozwala być jej naród"

  Gleb Czugunow: „Władza jest równo taka, jaką pozwala być jej naród”

  -

  Rosyjscy żużlowcy, którzy mieszkają w Polsce i tutaj zarabiają na chleb, ścigając się na żużlu w PGE Ekstralidze, nie pozostają obojętni na wydarzenia w Ukrainie. Wojna, atak Rosji na Ukrainę, poruszyła cały świat.

  Emil Sajfutdinow dał sygnał, zamieszczając przekaz w swoich mediach społecznościowych, ze jest przeciwko wojnie. Żużlowiec podkreśla, że Rosjanie i Ukraińcy są jak bracia i tak powinno pozostać. „My przyjaciele – tak powinno pozostać” – pisze Sajfutdinow. W podobnym tonie, przeciwko rozlewowi krwi, opowiedział się również Artiom Łaguta.

  W Rosji, szczególnie w dużych miastach, zorganizowano wiece z udziałem tysięcy ludzi, którzy są przeciwko wojnie. Ale Władimir Putin realizuje swój plan, cały czas trwają ataki na Ukrainę.

  – Władza jest równo taka, jaką pozwala być jej naród – odniósł się do sytuacji Gleg Czugunow, żużlowiec Betard Sparty Wrocław. – Każdy Rosjanin ,który siedzi w ciepłym moskiewskim mieszkaniu jest odpowiedzialny za to co się dzieje. Rok temu byłem na mitingach w Moskwie, ryzykując swoją karierą i wolnością, kiedy większość Rosjan się śmiała i zostawała w domach. Na każdym z nich jest odpowiedzialność za to, co mamy.

  Pojawiły się głosy o wykluczeniu rosyjskich sportowców, w tym także żużlowców z rywalizacji międzynarodowej. maja to być działania na znak solidarności z Ukrainą i przede wszystkim, przeciwko postępowaniu Putina i Rosji, ktora zaatakowała swojego sąsiada i doszło do rozlewu krwi. O wykluczeniu żużlowców z rozgrywek międzynarodowych i udziału w polskiej lidze na razie nikt z decydentów nie podejmuje tematu. I raczej, do takiej sytuacji nie dojdzie, chociaż nie wiadomo jak sytuacja rozwinie się. Czy ktos jest w stanie powstrzymać Putina i rosyjskie wojsko.

  Reklama

  Polski Związek Piłki Nożnej w porozumieniu z federacjami piłkarskimi Szwecji i Czech wystosowali oficjalny sprzeciw przeciwko rozgrywaniu meczów barażowych MŚ z Rosją. zarówno Biało-Czerwoni jak i dwa pozostałe kraje nie widzą możliwości – z uwagi na duże niebezpieczeństwo – rozgrywania marcowych meczów w Moskwie.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jakub Miśkowiak nadal jest w kadrze tego mało komu znanego klubu....

  Śląsk Świętochłowice nie jest jedynym klubem w Polsce, który nie startuje w ligowych rozgrywkach, a posiada swoich zawodników. WKM Wschowa jest klubem macierzystym Jakuba...