Zamknij

Wszywka alkoholowa

12:22, 16.04.2024 art. sponsorowany Aktualizacja: 12:24, 16.04.2024
pixabay pixabay

Leczenie alkoholizmu może odbywać się różnymi drogami, przy czym w wielu przypadkach niezbędna jest pomoc specjalistów. Na szczęście możemy liczyć na profesjonalizm i dyskrecję lekarzy oraz pielęgniarek, którzy na co dzień zajmują się wsparciem osób uzależnionych od alkoholu lub narkotyków. Zazwyczaj wybierane są metody leczenia takie jak wszywka alkoholowa, odtruwanie, czy też zastrzyk na alkoholizm. Przyjrzyjmy się po kolei każdej z tych opcji! Ile kosztuje wszycie esperalu? Co warto wiedzieć o zastrzyku na alkoholizm i odtruciu alkoholowym?

Cena wszywki alkoholowej

Ile wynosi cena wszywki alkoholowej? Okazuje się, że łączny koszt wszycia esperalu z dojazdem do domu pacjenta wynosi od 900 złotych. Oczywiście wiele zależy od różnorodnych kwestii, dlatego ostateczne koszty trzeba omówić ze specjalistami. Pamiętajmy o tym, że wszywka alkoholowa wspomaga przezwyciężenie problemów z nadmiernym spożyciem alkoholu. Działa skutecznie przez wiele miesięcy, odstraszając osobę uzależnioną od sięgania po trunek. W przeciwnym razie trzeba liczyć się z przykrymi dolegliwościami ze strony organizmu. 

Proponowany zastrzyk na alkoholizm jest coraz chętniej wybierany przez szeroki grono osób uzależnionych. Co ciekawe, jest to innowacyjna metoda leczenia alkoholizmu, bazująca na silnym środku - dusulfiramie. To substancja, która sprawia, że organizm nie ma możliwości trawienia alkoholu w normalny sposób. Po podaniu zastrzyku jest ona uwalniana do krwioobiegu, a porem rozprowadzana po całym organizmie pacjenta. Gdy zażyjemy alkohol, z pewnością dojdzie do osłabienia, bólu głowy, nudności i innych niepożądanych objawów. W efekcie zastrzyk na alkoholizm zniechęca nad do sięgania po trunek!

Odtrucie alkoholowe

Zazwyczaj niezbędne jest także odtrucie alkoholowe, stosowane w wielu sytuacjach. Jakie są wskazania do przeprowadzenia detoksykacji organizmu? Eksperci stosują to rozwiązanie w razie:

  • Ostrego zatrucia alkoholowego - poważne zatrucie rodzi ogromne problemy zdrowotne i może nawet zagrażać życiu danej osoby. 
  • Braku kontroli nad spożyciem alkoholu - gdy próby odstawienia alkoholu kończą się fiaskiem, warto zaufać specjalistom. 
  • Objawów odstawienia - dotyczą one zazwyczaj nudności, drżenia, potów, nadpobudliwości nerwowej, czy też zaburzeń snu itp. 
  • Zaburzeń psychicznych - alkoholicy niejednokrotnie mierzą się z depresją i psychozą alkoholową. 
  • Zaburzeń fizycznych - nadużywanie alkoholu bardzo często prowadzi do uszkodzenia układu krążenia, wątroby i innych organów. 
  • Bezpieczeństwa pacjenta - jeżeli osoba spożywająca alkohol znajduje się w sytuacji zagrożenia życia, odtrucie może stać się ostatnią deską ratunku. 

Walka z alkoholizmem nie jest prosta, dlatego najczęściej stawiamy na profesjonalne wsparcie specjalistów. Doświadczeni lekarze doskonale wiedzą, jak nam pomóc i wybierają ścieżkę leczenia zgodną z naszymi oczekiwaniami. Jeśli dodatkowo mamy wsparcie ze strony rodziny i przyjaciół, to stanowi dodatkową motywację do odzyskania zdrowia oraz dobrego samopoczucia. 

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%