More
  Strona głównaAktualnościPracodawca wierzy i czeka na Maksa

  Pracodawca wierzy i czeka na Maksa

  -

  To nie jest przypadek, że żółto-czerwoni zostawili miejsce w składzie. Tym samym Betard Sparta Wrocław daje wyraźny sygnał, że wierzy i czeka na powrót Maksyma Drabika.

  Reklama

  Maksym Drabik został zawieszony w prawach zawodnika i zgodnie z regulaminem nie mógł podpisać kontraktu. Zawodnik i Betard Sparta Wrocław czekają na decyzję i wierzą, że były mistrz świata juniorów, będzie mógł ścigać się na żużlu.

  Decyzje w sprawie Maksyma Drabika podejmie… POLADA (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

  Wrocławski klub podziękował za współpracę Maxowi Fricke’owi i Chrisowi Holderowi. Ten drugi startował w Betard Sparcie jako gość. Podobnie jak Oliver Berntzon. Wrocławianie mogli zostawić Fricke’a i po kłopocie. Ale tak nie zrobili, dając wyraźny sygnał Drabikowi, że bardzo na niego liczą i na niego czekają. Decyzja godna dobrego pracodawcy. Owszem, Sparta zabezpieczyła się na wypadek porażki, czyli zawieszenia Drabika na dłuższy okres.

  Czytaj więcej  Żużlowiec z TOP-10 ma urodziny. Sto lat!

  Kadra zespołu trenera Dariusza Śledzia jest skompletowana, ale według naszej wiedzy, znajduje się w niej miejsce dla Drabika. Jeśli 22-latek nie wróci, wówczas wrocławianie mają w drużynie jedną dziurę. Może ją próbować wypełnić Daniel Bewley, ale młody Brytyjczyk to jeszcze nie ten poziom. Drabik posiada większe doświadczenie i zaryzykujemy, umiejętności również większe od Bewleya. Jeśli Drabik wróci i osiągnie sportowy poziom, jaki prezentował w ostatnich sezonach, to bójcie się rywale.

  Betard Sparta posiada trzy mocne filary – Maciej Jankowski, Tai Woffinden, Artiom Łaguta. Tak zwaną drugą linię tworzy Gleb Czugunow i jednocześnie może pełnić rolę zawodnika U24. Pozostaje jedno wolne miejsce – Bewley lub… No, właśnie – Maksym Drabik. Decyzję podejmie POLADA, zajmująca się badaniem stosowania dopingu w polskim sporcie.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jason Doyle ostro nawrzucał Patrykowi Dudkowi

  Do spięcia pomiędzy nimi doszło na zawodach w Toruniu, kończących zmagania o medale indywidualnych mistrzostw świata. Jeden i drugi pożegnali się ze Speedway Grand...