Strona główna Aktualności Pracodawca wierzy i czeka na Maksa

Pracodawca wierzy i czeka na Maksa

-

To nie jest przypadek, że żółto-czerwoni zostawili miejsce w składzie. Tym samym Betard Sparta Wrocław daje wyraźny sygnał, że wierzy i czeka na powrót Maksyma Drabika.

Reklama

Maksym Drabik został zawieszony w prawach zawodnika i zgodnie z regulaminem nie mógł podpisać kontraktu. Zawodnik i Betard Sparta Wrocław czekają na decyzję i wierzą, że były mistrz świata juniorów, będzie mógł ścigać się na żużlu.

Decyzje w sprawie Maksyma Drabika podejmie… POLADA (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

Reklama

Wrocławski klub podziękował za współpracę Maxowi Fricke’owi i Chrisowi Holderowi. Ten drugi startował w Betard Sparcie jako gość. Podobnie jak Oliver Berntzon. Wrocławianie mogli zostawić Fricke’a i po kłopocie. Ale tak nie zrobili, dając wyraźny sygnał Drabikowi, że bardzo na niego liczą i na niego czekają. Decyzja godna dobrego pracodawcy. Owszem, Sparta zabezpieczyła się na wypadek porażki, czyli zawieszenia Drabika na dłuższy okres.

Czytaj więcej  Mirosław Jabłoński wylądował na bezrobociu

Kadra zespołu trenera Dariusza Śledzia jest skompletowana, ale według naszej wiedzy, znajduje się w niej miejsce dla Drabika. Jeśli 22-latek nie wróci, wówczas wrocławianie mają w drużynie jedną dziurę. Może ją próbować wypełnić Daniel Bewley, ale młody Brytyjczyk to jeszcze nie ten poziom. Drabik posiada większe doświadczenie i zaryzykujemy, umiejętności również większe od Bewleya. Jeśli Drabik wróci i osiągnie sportowy poziom, jaki prezentował w ostatnich sezonach, to bójcie się rywale.

Betard Sparta posiada trzy mocne filary – Maciej Jankowski, Tai Woffinden, Artiom Łaguta. Tak zwaną drugą linię tworzy Gleb Czugunow i jednocześnie może pełnić rolę zawodnika U24. Pozostaje jedno wolne miejsce – Bewley lub… No, właśnie – Maksym Drabik. Decyzję podejmie POLADA, zajmująca się badaniem stosowania dopingu w polskim sporcie.

Reklama


Musisz przeczytać

Roman Jankowski zdradza, kto jest najbliżej występów w Ekstralidze

Fogo Unia Leszno rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Treningi w sali gimnastycznej prowadzi trener Michał Turyński. W szeregach leszczyńskich Byków znalazła się liczna grupa...