Strona główna Zawodnicy Michał Curzytek. Debiut ligowy miał kiepski

Michał Curzytek. Debiut ligowy miał kiepski

-

W cyklu Biografie zawodników

Michał Curzytek urodził się 3 lipca 2002 roku. W wieku piętnastu lat zdał licencję w barwach Stali Rzeszów. Rok później nastąpił debiut ligowy, który nie wróżył młodemu zawodnikowi nic dobrego.

Reklama

Michał Curzytek podczas meczu w Rawiczu pojawił się na torze trzy razy i w każdym ze swoich wyścigów nie dojechał do mety. Raz był wykluczony, a dwukrotnie zaliczył upadek. Michał w następnych spotkaniach jednak zacisnął zęby i szybko poprawił wyniki. Stał się jednym z ulubieńców rzeszowskiej publiczności, bo pomimo małego doświadczenia walczył na torze z rywalami jak równy z równym.

Czytaj więcej  Tobiasz Musielak. Karany za wybitny refleks

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda)

Kibice w Rzeszowie w sezonie 2019 nie mogli już oglądać Michała Curzytka w swoim klubie, gdyż żużel zniknął ze stolicy Podkarpacia. Michał wraz ze swoim bratem Bartkiem przeniósł się do Poznania. Była to dla młodych zawodników jedna z nielicznych opcji rozwoju.

Michał zakończył rozgrywki ze średnią 1,255 pkt/bieg, po czym otrzymał propozycję jazdy w Sparcie Wrocław. Jeden z najlepszych klubów w Polsce potrzebował na sezon 2020 nowego młodzieżowca. Curzytek pokazał się wśród najlepszych z dobrej strony, choć liczba punktów zdobywana przez niego w meczach tego nie pokazywała.

Młodzieżowiec zdobył wraz ze Spartą brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski, a w sezonie 2021 wywalczył upragnione złoto. Curzytek poprawił jeszcze swoją dyspozycję, a w pierwszym meczu półfinałowym z Fogo Unią Leszno mocno przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu. Warto również dodać, że przed rozpoczęciem sezonu Curzytek otrzymał powołanie od trenera Rafała Dobruckiego do szerokiej kadry Polski juniorów.

Reklama

Must Read

Mark Karion. Jedna osoba go odmieniła

W cyklu Biografie zawodnikówMark Karion urodził się 5 kwietnia 2000 roku. Podobnie jak wielu rosyjskich zawodników przygodę z motocyklami rozpoczął od motocrossu. Również jego...