Trwa dyskusja, czy Kalkulowana Średnia Meczowa (KSM) poprawi sytuację na rynku transferowym, czy wpłynie na podniesienie poziomu sportowego, w końcu - czy wyhamuje żądania finansowe i ustabilizuje sytuację finansową klubów.
Głos w sprawie zabrał Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Szymański na Twitterze odpowiedział na pytanie, czy działacze w żużlowej centrali planują wprowadzenie KSM i czy będzie obowiązywał we wszystkich ligach.
- W tej chwili są to dywagacje w mediach. Tego typu zmiany byłyby tak duże, że oczywiście wprowadzono by je we wszystkich ligach - napisał w odpowiedzi Piotr Szymański.
Z odpowiedzi Szymańskiego wynika, że nie ma tematu KSM. Przynajmniej nie zostanie wprowadzona w 2022 roku. W przeszłości KSM obowiązywał w polskich ligach. Prezesi klubów mają więc doświadczenie, jak funkcjonuje, znają jej plusy i minusy. Zanim podejmą decyzje o wprowadzeniu KSM, na pewno solidnie przeanalizują i przemyślą wszystkie "za" i "przeciw".
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu magazynzuzel.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz