Strona główna Aktualności Czy wprowadzą KSM? Prezes GKSŻ się wypowiedział

Czy wprowadzą KSM? Prezes GKSŻ się wypowiedział

-

Trwa dyskusja, czy Kalkulowana Średnia Meczowa (KSM) poprawi sytuację na rynku transferowym, czy wpłynie na podniesienie poziomu sportowego, w końcu – czy wyhamuje żądania finansowe i ustabilizuje sytuację finansową klubów.

Głos w sprawie zabrał Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Szymański na Twitterze odpowiedział na pytanie, czy działacze w żużlowej centrali planują wprowadzenie KSM i czy będzie obowiązywał we wszystkich ligach.

– W tej chwili są to dywagacje w mediach. Tego typu zmiany byłyby tak duże, że oczywiście wprowadzono by je we wszystkich ligach – napisał w odpowiedzi Piotr Szymański.

Reklama

Z odpowiedzi Szymańskiego wynika, że nie ma tematu KSM. Przynajmniej nie zostanie wprowadzona w 2022 roku. W przeszłości KSM obowiązywał w polskich ligach. Prezesi klubów mają więc doświadczenie, jak funkcjonuje, znają jej plusy i minusy. Zanim podejmą decyzje o wprowadzeniu KSM, na pewno solidnie przeanalizują i przemyślą wszystkie “za” i “przeciw”.

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

W Łodzi będzie trzęsienie ziemi?

Rozmowa z Norbertem Kościuchem – zawodnikiem Orła ŁódźSukcesu w Łodzi nie było. Może być trzęsienie ziemi…Może tak być. Naprawdę może tak być. Znając prezesa...