More
  Strona głównaAktualnościCzy wprowadzą KSM? Prezes GKSŻ się wypowiedział

  Czy wprowadzą KSM? Prezes GKSŻ się wypowiedział

  -

  Trwa dyskusja, czy Kalkulowana Średnia Meczowa (KSM) poprawi sytuację na rynku transferowym, czy wpłynie na podniesienie poziomu sportowego, w końcu – czy wyhamuje żądania finansowe i ustabilizuje sytuację finansową klubów.

  Głos w sprawie zabrał Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Szymański na Twitterze odpowiedział na pytanie, czy działacze w żużlowej centrali planują wprowadzenie KSM i czy będzie obowiązywał we wszystkich ligach.

  – W tej chwili są to dywagacje w mediach. Tego typu zmiany byłyby tak duże, że oczywiście wprowadzono by je we wszystkich ligach – napisał w odpowiedzi Piotr Szymański.

  Reklama

  Z odpowiedzi Szymańskiego wynika, że nie ma tematu KSM. Przynajmniej nie zostanie wprowadzona w 2022 roku. W przeszłości KSM obowiązywał w polskich ligach. Prezesi klubów mają więc doświadczenie, jak funkcjonuje, znają jej plusy i minusy. Zanim podejmą decyzje o wprowadzeniu KSM, na pewno solidnie przeanalizują i przemyślą wszystkie „za” i „przeciw”.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  „Umarł król, niech żyje król”? ROW Rybnik nie martwi się odejściami...

  Prezes Krzysztof Mrozek z ROW Rybnik wcale nie zmartwił się odejściem Andreasa Lyagera. Duńczyk wstępnie porozumiał się z klubem z ulicy Gliwickiej, ale po...