Strona główna Aktualności Emil Sajfutdinow: to była najlepsza akcja zawodów (zobacz film)

Emil Sajfutdinow: to była najlepsza akcja zawodów (zobacz film)

-

W sobotę Rosjanie po raz trzeci z rzędu wygrali rozgrywki Speedway of Nations. „Sborną” do złota poprowadził Emil Sajfutdinow, który w trzynastym wyścigu popisał się genialnym atakiem i wyprzedził na trasie dwóch Australijczyków.

Reklama

Powoli tradycją staje się powiedzenie, że tam, gdzie Emil, tam się dzieje. Wyścigi z udziałem 31-latka przysparzają kibiców speedwaya o zawrót głowy. Dzieje się w nich naprawdę dużo. Również podczas SoN Sajfutdinow pokazał, dlaczego jest jednym z najlepszych żużlowców na świecie.

Emil Sajfutdinow to jeden z najlepszych żużlowców na świecie (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

Rosjanin w trzynastym wyścigu atakiem po zewnętrznej wyprzedził Jasona Doyle’a i Maxa Fricke. Sajfutdinow w swoim stylu odbijał się od bandy i przy okazji po raz kolejny w swojej karierze pokazał swoją odwagę. Wielu żużlowców na jego miejscu przymknęłoby gaz.

Czytaj więcej  Emil Sajfutdinow: Nie zawsze jeżdżę po płocie, ale...

 

Jak się później okazało genialna jazda Emila, wydatnie przyczyniła się do zdobycia złotego medalu przez Rosję. Turniej został przerwany po czternastu biegach i gdyby Sajfutdinow w swoim ostatnim wyścigu nie wygrał, to Polska zdobyłaby 1. miejsce.

– Tor był równy dla wszystkich. Nikt z naszej reprezentacji nie chciał dzisiaj jechać. Tak się jednak złożyło, że zawody się odbyły i udało się je wygrać trzeci raz z rzędu – powiedział szczęśliwy Emil Sajfutdinow po sobotnich zawodach dla stacji Canal+.

Czytaj więcej  Mam kaca po "SoN"

Rosjanin odniósł się także do wspomnianego już wyżej trzynastego wyścigu:

– Niewiele widziałem podczas jazdy, bo padała mżawka i trochę zalepiła mi okulary. Najpierw widziałem tylko Maxa, a później wjechał mi Jason. Zobaczyłem, że jak się wyjeżdża z parku maszyn, to jest dziura i tam się zmieściłem.

Czytaj więcej  Emil Sajfutdinow i przekręt na dwie bańki

Wyścig z udziałem Emila Sajfutdinowa był najlepszym biegiem dnia sobotnich zawodów, a warto przypomnieć, że Rosjanin stworzył także wraz z Jackiem Holderem, Bartoszem Zmarzlikiem i Januszem Kołodziejem najlepszy wyścig sezonu 2020 w PGE Ekstralidze.

Akcję z sobotnich zawodów można zobaczyć tutaj:

https://twitter.com/SpeedwayGP/status/1317545150076289025?s=20

Reklama


Poprzedni artykułMam kaca po “SoN”
Następny artykułOstrovia ma chrapkę na Berntzona

Musisz przeczytać

Tomasz Gollob wzruszająco pożegnał Zenona Plecha

Tomasz Gollob niedawno pokonał koronawirusa, ale stan zdrowia cały czas nie pozwala mu uczestniczyć w życiu publicznym. Dlatego nie towarzyszył w ostatniej drodze Zenona...