Strona główna Aktualności Gwiazdor Falubazu zarażony wirusem

Gwiazdor Falubazu zarażony wirusem

-

Kolejny żużlowiec z pozytywnym wynikiem testu PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 (COVID-19). Patryk Dudek reprezentant zielonogórskiego Falubazu trafił na kwarantannę.

Reklama

Patryk Dudek w wyniku podejrzenia infekcji i na podstawie objawów klinicznych stanu zdrowia nastąpiła natychmiastowa izolacja i zgłoszenie do klubowego Komisarza Sanitarnego i Koordynatora Sanitarnego Ekstraligi Żużlowej, a także lekarza w celu wykonania testu na obecność koronawirusa.

– Zakażenie przechodzę łagodnie, jestem w dobrej formie i mam nadzieję, że szybko się z tym uporam – powiedział Patryk Dudek, który nie miał w ostatnim czasie kontaktu z pozostałymi członkami drużyny oraz sztabu szkoleniowego i pracownikami klubu.

Czytaj więcej  Spóźniony król doleciał do Gorzowa

– Zakażenie przechodzę łagodnie – uspokaja Patryk Dudek (fot. Magazyn Żużel)

– Trzymamy kciuki za Patryka! Mimo, że nasi zawodnicy od dawna funkcjonują w reżimie sanitarnym i przestrzegają zasad, chcemy wykluczyć potencjalne ryzyko. Dlatego w najbliższym tygodniu drużyna ponownie przejdzie testy na obecność koronawirusa, tak jak to się odbyło przed zgrupowaniem w Świnoujściu – przekazał prezes ZKŻ SSA, Wojciech Domagała.

Czytaj więcej  Banita u bram raju

Przed pierwszą rundą rozgrywek PGE Ekstraligi każdy klub jest zobowiązany przeprowadzić testy na obecność koronowirusa SARS-CoV-2 techniką RT-PCR wszystkim osobom uczestniczącym w meczu i uprawnionym do przebywania w strefach stadionu, w których jest to wymagane regulaminowo. Test musi zostać przeprowadzony na 48 godzin przed meczem.

Zawodnicy w PGE Ekstralidze mają również obowiązek poddawania się (włącznie z mechanikami lub z osobami z teamu) cyklicznym testom, nie rzadziej niż przed każdą kolejką rozgrywek – zgodnie z harmonogramem ustalonym przez PGE Ekstraligę.

Reklama

Must Read

Adrian Miedziński na pewno dostanie propozycję kontraktu

Adrian Miedziński nie będzie zawodnikiem Apatora Toruń. Taką decyzję podjął macierzysty klub "Miedziaka" z grodu Kopernika i jak mówi sam zawodnik: co zrobić, życie...