Strona główna Aktualności Hospicjum po raz kolejny wsparł trener Marek Cieślak

Hospicjum po raz kolejny wsparł trener Marek Cieślak

-

W sobotę w Hotelu Arche w Częstochowie odbył się XXII Bal Charytatywny na rzecz Hospicjum przy ulicy Krakowskiej 45. Wśród uczestników byli m. in. prezes Michał Świącik i trener Marek Cieślak z Eltrox Włókniarza Częstochowa. Przedstawiciele żużlowego klubu dołożyli cegiełkę na licytację, która miała na celu zbiórkę pieniędzy.

Trener częstochowskich Lwów Marek Cieślak przekazał na licytację na rzecz hospicjum brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski, który jego drużyna wywalczyła w 2019 roku. Ponadto mistrz świata Bartosz Zmarzlik na prośbę Cieślaka przekazał swoją koszulkę z autografem. Medal wylicytowano za 20 tysięcy złotych, natomiast pamiątkowa koszulka znalazła nabywcę, który zapłacił za nią 7,5 tysiąca złotych. Brawo!

Marek Cieślak już wcześniej wspierał Hospicjum przy Krakowskiej. W poprzednim roku na balu oddał medal “Speedway of Nations”, natomiast rok wcześniej przekazał złoty krążek z Drużynowego Pucharu Świata z Leszna. Medal “SoN” zasilił konto częstochowskiego stowarzyszenie kwotą 31 tysięcy złotych, natomiast trofeum z DPŚ poszło na licytacji za 20 tysięcy złotych.

Częstochowskie hospicjum działa od 1993 roku. Otacza opieką ponad 1500 pacjentów: dorosłych i dzieci. W jego ramach funkcjonują poradnia opieki paliatywnej, hospicja: domowe dla dorosłych oraz domowe dla dzieci.

fot.Włókniarz Częstochowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Pierwszy żużlowiec zarażony koronawirusem?

Pandemia koronawirusa zaatakowała cały świat. Prawdopodobnie jednym z zakażonych może być też żużlowiec.To Duńczyk, Stefan Nielsen. Ma 25 lat i dotychczas nie osiągnął znaczących...