Strona główna Aktualności Jaimon Lidsey rezygnuje z ligi

Jaimon Lidsey rezygnuje z ligi

-

Angielscy promotorzy próbują ratować ligę, chociaż pandemia na wyspach ciągle zbiera żniwo – jest coraz więcej zakażeń. Niepewność powoduje, że cały czas kotłuje się w angielskim żużlu i żużlowcy ostrożnie podchodzą do startów w Premiership i Championship w 2021 roku. Kolejnych dwóch zawodników – Jaimon Lidsey i Peter Kildemand – zrezygnowali ze ścigania w lidze angielskiej w tym roku. Obaj mieli ważne kontrakty w Belle Vue Manchester.

“Jaymo” i “Pająk” decyzję o rezygnacji podjęli po wprowadzeniu nowego regulaminu przez władze Polskiego Związku Motorowego. Chodzi o zakaz startów w więcej, niż jednej lidze oprócz występów w PGE Ekstralidze.

Jaimon Lidsey to kolejny zawodnik, który zrezygnował ze ścigania w lidze angielskiej w tym roku (fot. Magazyn Żużel)

Uczestnicy rywalizacji w PGE Ekstralidze mają prawo do podpisania kontraktów w dwóch ligach (polskiej i jednej zagranicznej). Obaj żużlowcy planowali w tym roku starty w Polsce, Anglii i Szwecji. Kildemand już prędzej ustalił warunki współpracy w lidze duńskiej.

Czytaj więcej  Na Byki nie ma mocnych [GALERIA]

– To jest rozczarowujące, że straciliśmy Petera i Jaimona w wyniku niefortunnych okoliczności zaistniałych w tym roku i życzymy im powodzenia – tłumaczy sytuację Mark Lemon, menadżer Belle Vue Manchester.

Reklama

– Mamy duże zainteresowanie ze strony wielu zawodników, którzy w tym roku zobowiązali się do startów w British Speedway. Jeszcze nie złożyliśmy im żadnych formalnych ofert i nie zrobimy tego przed podjęciem decyzji przez władze ligi i promotorów klubowych. Jesteśmy jednak przekonani, że kiedy nadejdzie dzień, w którym będziemy mogli wznowić treningi i zawody, to w Belle Vue będziemy mieli emocje, rywalizację i dobre zawody.

Reklama


Must Read

Jason Doyle dojechał i zaczęli zgrupowanie

Zamiast Hiszpanii jest kurort wypoczynkowy w Boszkowie koło Leszna. Tam właśnie drużynowy mistrz Polski zorganizował swoją bazę na krótki integracyjno-treningowy rekonesans w ramach przygotowań...