Strona główna Aktualności Już odwołują przyszłoroczne zawody

Już odwołują przyszłoroczne zawody

-

Sezon 2020 dobiega końca, a niemieccy organizatorzy już odwołują zawody zaplanowane na przyszły rok. Do skutku nie dojdzie zaplanowane na marzec GP w Inzell w wyścigach na lodzie. Powodem takiej decyzji jest pandemia koronawirusa.

W tym roku sporadycznie ścigano się na niemieckich torach. W Gustrow rywalizowano w rozgrywkach 2. ligi żużlowej oraz rozegrano kilka turniejów indywidualnych. Na początku roku w Niemczech odbył się turniej Speedway of Nations w wyścigach na lodzie. Teraz wiemy już jednak, że w przyszłym roku Ice Speedway nie zagości u naszych zachodnich sąsiadów.

Tytułu mistrza świata ma bronić Rosjanin Danił Iwanow (fot: Facebook FIM Ice Speedway Gladiators World Championship)

– Ze względu na obecną sytuację i związane z nią warunki, nie możemy obecnie zaplanować i zorganizować imprezy w 2021 roku. Nie tylko finansowo ponieślibyśmy zbyt duże ryzyko, ale też wydarzenie na kilka tysięcy osób jest po prostu nie do pomyślenia – przekazali organizatorzy GP w Inzell w oświadczeniu.

Czytaj więcej  Daniił Iwanow: rosyjski gladiator z lodu

– Chcemy być wzorem do naśladowania i minimalizować ryzyko. Z niecierpliwością czekamy na powrót w 2022 roku. Kto wie, może uda się zorganizować zawody wcześniej, kiedy sytuacja się wyklaruje – być może w sezonie letnim – dodają organizatorzy.

Reklama

Po odwołaniu GP w Inzell trudno powiedzieć, jak będzie wyglądał cykl Grand Prix w Ice Speedway’u. Przypomnijmy, że tytułu mistrza świata ma bronić Rosjanin Danił Iwanow.

fot: Facebook FIM Ice Speedway Gladiators World Championship

Reklama


Musisz przeczytać

Tomasz Gollob wzruszająco pożegnał Zenona Plecha

Tomasz Gollob niedawno pokonał koronawirusa, ale stan zdrowia cały czas nie pozwala mu uczestniczyć w życiu publicznym. Dlatego nie towarzyszył w ostatniej drodze Zenona...