Strona główna Aktualności Kogo "Smyk" wyrzuci ze składu?

Kogo “Smyk” wyrzuci ze składu?

-

15 czerwca odbędzie się następna kolejka spotkani w szwedzkiej Bauhaus-Ligan. Do przetasowania dojdzie prawdopodobnie w składzie Vastervik Speedway. Menadżer Morgan Andersson sprawdzi formę Bartosza Smektały.

Reklama

Decyzję podejmie menadżer i któryś zawodnik straci miejsce w składzie. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że może nim być Jaimon Lidsey. Mimo, że Australijczyk w inauguracyjnym meczu zdobył razem z bonusami 7 punktów. Jak się okazało najmniej spośród zawodników zagranicznych, startujących tego dnia w barwach Vastervik.

Czytaj więcej  Wilki skwapliwie skorzystały z okazji. Jest przewodnik watahy?

Na swoją szansę oczekują Smektała i Wiktor Kułakow. Vastervik w pierwszym meczy sezonu zremisowało na wyjeździe z Dackarną Malilla. Goście uratowali remis w ostatnim biegu. Po 14 wyścigach przegrywali różnicą 4 punktów. W ostatnim pojedynku dnia para Paweł Przedpełski i Artiom Łaguta przywiozła do mety komplet punktów.

Ekipa z Vastervik w drugiej kolejce, którą rozegrano wczoraj, pauzowała i miała więcej czasu na trening.

We wczorajszych meczach na szwedzkich torach zanotowano następujące wyniki:

Dackarna Malilla – Masarna Avesta 55:35

Bohaterem zawodów okazał się Maciej janowski. Lider Dackarny zdobył 14 pkt i przegrał jeden bieg z Piotrem Pawlicki. Żużlowiec z Leszna zaliczył pierwszy udany wystep w tym sezonie. Pawlicki wywalczył 16 pkt w 6 startach.

Piaraterna Motala – Vetlanda 42:48

W Piraternie brakuje zawodnika, który wziąłby odpowiedzialność walki na własne barki. Vetlanda ze świetnie jeżdżącymi Polakami Bartoszem Zmarzlikiem (15 pkt) i Dominikiem Kuberą (12) miała więc ułatwione zadanie i zasłużenie sięgnęła po zwycięstwo.

Mecz Smederna Eskilstuna – Lejonen Gislaved nie odbył się z powodu deszczu i złego stanu toru.

fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda

 

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

Chris Holder. Żużlowe życie dzielone kontuzją

Jego żużlowe życie dzieli się na dwie części. Przed wypadkiem na angielskim torze, który miał miejsce w 2013 roku, został mistrzem świata. Po koszmarnej...