More
  Strona głównaAktualnościMama żużlowca uwijała się z narzędziami w parkingu

  Mama żużlowca uwijała się z narzędziami w parkingu [GALERIA]

  -

  Gdy wszystkie żużlowe reflektory i flesze skierowane były na Toruń i Pardubice, interesujące dwudniowe zmagania z udziałem młodych żużlowców zorganizowała Fogo Unia Leszno. Międzynarodowy turniej juniorów na „Smoku” był przez niektórych określany, jako swego rodzaju casting dla najzdolniejszej żużlowej młodzieży. Do Leszna przyjechali młodzi zawodnicy z Danii, Norwegii i Australii. Startowali również juniorzy Unii Leszno. Zorganizowano turniej indywidualny i turniej w jeździe parami.

  Młodzi żużlowcy ze Skandynawii chętne skorzystali z zaproszenia i wzięli udział w dwudniowych zmaganiach. Juniorzy wykazali się dużym zaangażowaniem. Błysk w oku, walka na torze i praca w parku maszyn – aż chciało się ich oglądać w akcji. W parku natrafiliśmy na kilku byłych żużlowców, którzy wspierają młodych i im pomagają. Ronni Pedersen przyjechał z synem Bastianem. Ronni pamięta jak był zawodnikiem miejscowej Unii, ale nie miał zbyt wielu okazji do ścigania, gdyż wtedy pierwsze skrzypce grali australijscy stranieri – Leigh Adams i Jason Lyons.

  Czytaj więcej  Unia vs Stal: gorzowianie potwierdzili beznadziejną formę

  Młodym Duńczykom pomagał i doradzał również John Joergensen, który po zakończeniu żużlowej kariery zajął się tuningowaniem silników. Joergensen skupia się na pracy z młodzieżą. Z kolei, Paweł Łęcki wspierał Andreasa Jensena, Zbigniew Krakowski pracował w boksie Oliviera Buszkiewicza i Dariusz Łowicki w teamie Huberta Jabłońskiego. Australijczycy mogli liczyć na pomoc Oskara Wolsztyńskiego (na co dzień mechanik Jaimona Lidseya), natomiast Keynan Rew podczas zawodów indywidualnych wspierał braci Knudsen.

  Młodzi Australijczycy James Pearson i Mitchell Cluff pierwszy raz zawitali do Leszna. Na co dzień mieszkają w Danii i tam trenują. Występ na „Smoku” potraktowali jak wyzwanie, sprawdzenie się w nowym otoczeniu. Wielkim zaangażowaniem wykazali się również rodzice żużlowców i wspierające ich osoby.

  Czytaj więcej  Poszukiwany, poszukiwana... czyli pięć minut dla trenerów na bezrobociu

  Mama Wiliama Drejera z taką precyzją przygotowywała motocykl do jazdy, wymieniała koła, zmieniała przełożenia, że nawet doświadczeni mechanicy z podziwem kręcili głową. Goście z zagranicy dziękowali za zaproszenie i doceniali szansę, jaką dostali. Przy każdej okazji zaznaczali, że wszędzie za treningi muszą płacić. Tymczasem w Lesznie specjalnie dla nich zorganizowano dwudniowe zawody za darmo.

  Reklama

  PGE Ekstraliga w przyszłym roku planuje zorganizować podobne zawody dla młodzieży z całej Europy. Unia Leszno nie czekała, sama zorganizowała i wszyscy – zawodnicy, ich opiekunowie, organizatorzy) zadowoleni opuszczali „Smoka”.

  Wyniki turnieju indywidualnego:

  1. Esben Hjerrild (3,3,3,3,2) 14

  2. Jesper Knudsen (3,1,3,3,3) 13

  3. Hubert Jabłoński (2,3,1,3,3) 12

  4. Marius Nielsen (2,2,3,2,3) 12

  5. Jonas Knudsen (3,2,2,2,2) 11

  6. James Pearson (2,2,0,0,3) 7

  7. Espen Sola (0,3,1,1,2) 7

  8. Mitch Cluff (1,3,1,2,D) 7

  9. Andreas Jensen (3,0,T,2,1) 6

  10. Antoni Mencel (1,1,3,0,1) 6

  11. Bastian Pedersen (1,0,1,3,1) 6

  12. Olivier Buszkiewicz (1,1,2,1,1) 6

  13. Wiliam Drejer (0,2,2,1,0) 5

  14. Rune Thorst (2,0,2,0,0) 4

  15. Maksym Borowiak (T,1,0,0,2) 3

  16. Emil Eis (0,0,0,1,0) 1

  Rozegrany następnego dnia turniej par wygrali gospodarze: Hubert Jabłoński i Keynan Rew (24 pkt), wyprzedzając duńskie duety Jesper Knudsen – Rune Thorst oraz Jonas Knudsen – Wiliam Drejer.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jarosław Hampel: „To była złość”

  - Musieliśmy mocno szarpać przez cały mecz – mówi Jarosław Hampel, wracając wspomnieniami do niedzielnego finału play off DMP. Motor Lublin pierwszy raz w...