Strona główna Aktualności Max Fricke został uwolniony!

Max Fricke został uwolniony!

-

Max Fricke jest po rozmowach z władzami Betard Sparty Wrocław. Zawodnik i działacze uzgodnili, że Fricke będzie mógł zmienić klubowe barwy. Są już chętne kluby, które widziałyby Australijczyka w swoich szeregach.

Reklama

Fricke ma wciąż obowiązującą umowę z wrocławskim klubem, więc ruch transferowy może odbyć się tylko za zgodą pracodawcy, czyli Betard Sparty Wrocław. Prezes Andrzej Rusko ma już strategię budowy zespołu na 2021 rok. W nowej rzeczywistości Australijczyk prawdopodobnie byłby tylko tzw. zawodnikiem oczekującym. Fricke chce regularnie startować, zarabiać pieniądze i rozwijać się na żużlu. Zimą spróbuje poszukać sobie nowego miejsca pracy.

Max Fricke spróbuje poszukać nowego klubu (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

Czytaj więcej  A to niespodzianka! Max Fricke pogodził faworytów

Od dłuższego czasu zainteresowanie Australijczykiem zgłaszał ROW Rybnik. O plany pytał go prezes Krzysztof Mrozek, mając w pamięci niezłe wyniki Fricke’a w 2017 roku, gdy jeździł dla ROW. Młody Australijczyk w 11 meczach ekstraligi w szeregach ROW wykręcił średnią biegową 1,75 pkt.

Zawodnik chciałby pozostać w ekstralidze. Jeśli znajdą się chętni, a podobno wstępne zainteresowanie zgłasza zielonogórski Falubaz, to kto wie, wszystko zdarzyć się może.

Fricke w tym roku, startując w 18 meczach ekstraligi, uzyskał średnią biegową 1,55 pkt.

Reklama

Must Read

Daniel Bewley. Następca mistrza

W cyklu Biografie zawodnikówDaniel Bewley urodził się 20 maja 1999 roku w Maryport. Bardzo szybko zaczął piąć się w hierarchii najlepszych brytyjskich juniorów. W...