Strona główna Aktualności Patryk Dudek przestał jeździć

Patryk Dudek przestał jeździć

-

Patryk Dudek dwa lata temu był topowym zawodnikiem PGE Ekstraligi. Wychowanek zielonogórskiego Falubazu zajmował 9. miejsce w rankingu najskuteczniejszych zawodników ekstraligi. Od dwóch lat obniżył loty – poza TOP10.

Reklama

Ponadto Dudek stracił miejsce w Speedway Grand Prix. Nie załapał się do kadry narodowej na “Speedway Of Nations”. Fani Dudka i Falubazu czują niedosyt. Ich ukochana drużyna, mimo awansu do play off, musiała obejść się smakiem, kończąc sezon bez medalu.

Reklama

-Nie zanosi się, żebym zmienił barwy klubowe – mówi Patryk Dudek (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

– W tym roku nie byliśmy typowani do play-offów, jednak dzięki wyrównanej kadrze udało nam się finalnie do nich dostać. Dużym handicapem był nasz domowy tor. Liczyłem, że przywieziemy brązowy medal do Zielonej Góry, ale niestety swoją postawą zawaliłem.

Czytaj więcej  Andrzej Huszcza: Falubaz forever

-Na moje słabsze wyniki złożyło się wiele czynników. Na pewno nie wyszły mi oba mecze wyjazdowe w fazie play-off, czyli w Lesznie i we Wrocławiu, czyli podobnie jak w zeszłym roku. Szkoda, przyszedł wrzesień i znowu przestałem jechać – tłumaczy Patryk Dudek, który podsumował sezon przed kamera klubowej telewizji TV Falubaz.

Czytaj więcej  Magia Falubazu. Huszcza czy Protasiewicz?

– Bardzo dobrze uzupełnialiśmy się w tym roku z Martinem Vaculikiem. Kiedy ja miałem słabszy okres w połowie sezonu, Martin przywoził komplety, natomiast kiedy mu nie szło, ja pokazywałem się z dobrej strony – dodaje “Duzers”.

Wypadek Dudka podczas Speedway Grand Prix w Gorzowie nie pozostał bez wpływu na jego wyniki w dalszej części sezonu.

– Myślę, że upadek podczas gorzowskiej rundy Grand Prix miał kluczowe znaczenie w kontekście końcowego wyniku w tym cyklu – komentuje Dudek i przy okazji precyzuje swoje plany startowe w 2021 roku – W Zielonej Górze mam kontrakt do 2021. Nie zanosi się, żebym zmienił barwy klubowe.

Reklama


Musisz przeczytać

Tomasz Gollob wzruszająco pożegnał Zenona Plecha

Tomasz Gollob niedawno pokonał koronawirusa, ale stan zdrowia cały czas nie pozwala mu uczestniczyć w życiu publicznym. Dlatego nie towarzyszył w ostatniej drodze Zenona...