Zamknij

Zamiast w polskich górach integrować się będą na Malcie

09.16, 15.01.2023 Robert Duda Aktualizacja: 09.23, 15.01.2023
Skomentuj fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda
REKLAMA

Informowaliśmy, że nie odbędzie się tegoroczna Gala "Tygodnika Żużlowego", gdyż wystąpiła tzw. zbitka w kalendarzu - w tym samym terminie (tj. 4 lutego) zaplanowano zgrupowanie reprezentacji Polski. Kadrowicze dotychczas w okresie zimowy spotykali się na obozie w polskich górach. Trenowali w Zakopanem, albo w Szklarskiej Porębie lub w Karpaczu. Teraz wyjadą za granicę. Już wiemy dokąd trener Rafał Dobrucki zabierze swoich podopiecznych.

Biało-czerwoni na początku lutego wyjeżdżają na zgrupowanie na Maltę. Tam będą trenować, ale też wspólnie spędzony czas to drugi ważny czynnik, czyli integracja zespołu. Na Maltę polecą seniorzy i juniorzy.

[ZT]29726[/ZT]

Powołanie do reprezentacji kraju w sezonie 2023 otrzymali: Patryk Dudek, Maciej Janowski, Jarosław Hampel, Janusz Kołodziej, Dominik Kubera, Jakub Miśkowiak, Kacper Woryna, Szymon Woźniak, Bartosz Zmarzlik oraz juniorzy Mateusz Cierniak, Bartłomiej Kowalski, Krzysztof Lewandowski, Kacper Pludra, Wiktor Przyjemski, Damian Ratajczak.

Przed biało-czerwonymi w tym roku duże wyzwanie. Po słabym występie w ubiegłorocznym "Speedway of Nations" będzie okazja zrewanżować się w Drużynowym Pucharze Świata, który wraca do kalendarza zawodów międzynarodowych. Finał DPŚ odbędzie się we Wrocławiu.

[FOTORELACJA]133[/FOTORELACJA]

Tym większa presja spadnie na naszą narodową drużynę, ale też znajomość toru i doping kibiców powinien im pomóc w osiągnięciu zadowalającego wyniku. Zanim jednak wystartuje rywalizacja na torze, czas na ładowanie akumulatorów. Kadrowicze trenują indywidualnie i w klubach. W lutym sprawdzą swoją formę. Na Malcie ich jeszcze nie było. Będą mieli okazję popracować w nowym otoczeniu.

(Robert Duda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%