Zamknij

Rzadko który topowy żużlowiec trenuje z drużyną. Jak gwiazdy szykują formę?

12.03, 19.01.2023 Robert Duda Aktualizacja: 12.12, 19.01.2023
Skomentuj fot. Jakub Schwarz Czarny Productions
REKLAMA

Żużlowcy w większości sami dbają o swoje przygotowania do sezonu i rzadko który z topowych zawodników regularnie trenuje razem z drużyną. Metody treningowe mają własne i sprawdzone. Często sami zatrudniają trenerów i specjalistów w dziedzinie przygotowania kondycyjnego, sprawnościowego i wydolności organizmu. Organizują sobie wyjazdy zagraniczne, szukają dobrej pogody i tam ładują swoje akumulatory. O przygotowaniach, treningach i miejscówkach, dowiadujemy się z ich mediów społecznościowych.

[ZT]29137[/ZT]

Patryk Dudek i Grzegorz Zengota wybrali się razem na treningi w górach. Zielonogórzanie w Bukowinie Tatrzańskiej korzystali z uroków zimy i nie oszczędzali się na stoku. Do tego wspaniałe widoki - cudowna panorama Tatr. Z Polany Głodówka pięknie prezentują się Kieżmarski, Lodowy, Gerlach, Ganek, Wysoka, Rysy, Mięguszowiecki. I na wyciagnięcie ręki skalne urwiska, coś wspaniałego!

Morskie klimaty przyciągnęły Bartosza Zmarzlika i Szymona Woźniaka. Do niedawna byli klubowymi kolegami w Stali Gorzów, ale teraz mistrz świata będzie zdobywał punkty dla Motoru Lublin. Nic to nie zmienia w relacjach Szymona i Bartka. Pod koniec roku pojechali nad morze i na plaży mieli spokój i dużą przestrzeń do trenowania.

[FOTORELACJA]136[/FOTORELACJA]

Maciej Janowski szlifuje formę w Hiszpanii. Głównie rower i marszobiegi wypełniają mu dzień. Ale także zagląda do siłowni. "Magic" wybrał się do Hiszpanii. Klimat nad morzem Śródziemnym mu odpowiada i przede wszystkim znakomite warunki do treningów, tzn. pogoda, trasy kolarskie, itp. Kapitan Betard Sparty Wrocław w Calpe znalazł swoją miejscówkę. Wielu zawodników rozjechało się po świecie. Mikkel Michelsen zwiedza i trenuje w Stanach Zjednoczonych. Jeśli mowa o zwiedzaniu, to Duńczyk miał okazje zobaczyć Houston w stanie Texas, czyli czwarte co do wielkości miasto w Stanach Zjednoczonych.

[ZT]29733[/ZT]

I tak moglibyśmy wymieniać nazwiska kolejnych żużlowców i ich międzynarodowe, wakacyjno-treningowe podboje. Warto jednak przybliżyć jeszcze jedno miejsce - wyjątkowe! Otóż, tak wielu żużlowców zimą w jednym miejscu można spotkać tylko w CrossFit w Lesznie. Tam przygotowują się do sezonu m. in. Dominik Kubera i Jarosław Hampel, Kacper Pludra, Marcin Nowak, Szymon Szlauderbach, Krzysztof Sadurski, Olivier Buszkiewicz i wielu innych. Ćwiczą żużlowcy z Leszna i okolicy, którzy nie startują w miejscowej Unii, tylko zarabiają na chleb, reprezentując zespoły rozsiane po całej Polsce. Ale jak się okazuje nie ma reguły, gdyż wpada na zajęcia także Damian Ratajczak. Ćwiczący mogą skorzystać z doświadczeń i wiedzy trenera i właściciela, byłego piłkarza ręcznego, Marcina Giernasa. Wszyscy podkreślają, że atmosfera pracy jest kluczem do sukcesu.

(Robert Duda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%