Zamknij

Paweł Przedpełski ma stawić się na wojskowe ćwiczenia. Co z przygotowaniami do sezonu?

10.23, 20.01.2023 Maciej Górecki/mat. prasowe Aktualizacja: 10.30, 20.01.2023
Skomentuj fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda
REKLAMA

Spokojnie! To nie jest to rozkaz, ale dobrowolny udział w akcji organizowanej w całym kraju przez naszą armię. Paweł Przedpełski i inni zawodnicy toruńskiego klubu potrenują ramię w ramię z osobami, które zapiszą się na akcję „Trenuj z wojskiem”.

[ZT]29735[/ZT]

”Trenuj z wojskiem” to jednodniowe (8-godzinne), bezpłatne, przyjazne i profesjonalne przeszkolenie wojskowe. Prowadzone w jednostkach wojskowych przez wykwalifikowanych instruktorów. Jak tłumaczą wojskowi, to „inicjatywa dobrowolna, prospołeczna i proobronna”. Proadzon jest w wielu jdntakch w kraju, między innymi w Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego w Toruniu.

-Udział w szkoleniu możliwy jest dla osób, które ukończyły 15 rok życia oraz posiadają polskie obywatelstwo – mówi ppor. Krzysztof Wójcik, rzecznik prasowy toruńskiego centrum. - W promocję „Treningu z wojskiem” włączyli się też toruńscy sportowcy, między inymi zawodnicy Apatora Toruń.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Żużlową twarzą akcji jet w Toruniu Paweł Przedpełski, czołowy zawodnik Apatora Toruń, tory wziął udział nie tylko w filmiku zachęcającym do udziału, ale i zapowiedział swoją obecność w sobotę 28 stycznia w centrum. Zobacz:

Rzut granatem i nie tylko

-Od początku chcieliśmy, aby organizowana w naszym Centrum druga edycja akcji Trenuj z Wojskiem kojarzona była ze sportem. W tym celu nawiązaliśmy kontakt z czołowymi zawodowymi klubami sportowymi z naszego miasta. Cieszymy się, że sportowcy podjęli nasze wyzwanie i wezmą udział w organizowanym jednodniowym Treningu Wojskowym – mówi płk Edward Chyła Komendant Centrum Szkolenia WOT z Torunia.

[ZT]29760[/ZT]

Obok żużlowców obecność zapowiedzieli też toruńscy hokeiści. Dla uczestników szkolenia będzie to więc nie tylko okazja, aby nabyć umiejętności proobronne, ale także móc przybić piątkę i ćwiczyć wspólnie ze swoimi idolami.

W czasie szkolenia wojsko nauczy każdego posługiwać się bronią, zakładać maskę przeciwgazową, pokaże podstawy przetrwania (SERE) oraz techniki walki w bliskim kontakcie, będzie można także nauczyć się rzucać granatem.

-Te treningi cieszą się wielkim zainteresowaniem cywilów – mówi ppor. Wojcik. - Na 28 stycznia mamy komplet czyli 180 osób.

Wojsko zapowiada następne edycje.

 

(Maciej Górecki/mat. prasowe)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%