Zamknij

Jason Doyle przed Bartoszem Zmarzlikiem

20:29, 23.03.2024 Piotr Dzierliński/mat. prasowe klubu Aktualizacja: 20:45, 23.03.2024
Skomentuj fot. Włókniarz Częstochowa/Grzegorz Misiak fot. Włókniarz Częstochowa/Grzegorz Misiak

Pierwsze żużlowe zawody telewizyjne (Motowizja), odbyły się na torze w Częstochowie w ramach Memoriału Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. W stawce nie zabrakło najlepszych zawodników świata. Na liście startowej oprócz zawodników miejscowego Włókniarza znaleźli się tacy żużlowcy jak: Bartosz Zmarzlik, Fredrik Lindgren, czy Jason Doyle.

[ZT]33381[/ZT]

Od samego początku zawody mogły przynieść kibicom wiele emocji. Już w pierwszej serii startów czterokrotny Mistrz Świata - Bartosz Zmarzlik został pokonany przez Maksyma Drabika. Bieg później przez cztery okrążenia prowadził Fredrik Lindgren, natomiast zaliczył pechowo defekt na ostatnim łuku. Większość wyścigów rozegrało się na pierwszym łuku i tak zawodnicy dojeżdżali do mety.

Ze względu na niepewną pogodę nie odbyło się równanie nawierzchni po pierwszej serii startów, co okazało się dobrą decyzją, ponieważ kilka minut później z nieba zaczęły spadać pierwsze krople deszczu. Opady z każdą chwilą nasilały się, a rywalizacja stawała się coraz trudniejsza. Ostatecznie zawodnicy zdołali odjechać trzy pełne serie startów. W pewnym momencie dość intensywnie zaczął padać deszcz przez co zawodnicy ślizgali się niczym na lodowisku. Nawet najlepsi mieli problem, aby odjechać płynnie cztery okrążenia. Po 12 odjechanych biegach arbiter postanowił podczas deszczowej aury zakończyć widowisko na torze w Częstochowie.

[FOTORELACJA]226[/FOTORELACJA]

Zawody zostały rozstrzygnięte poprzez… rzut monetą. Bartosz Zmarzlik oraz Jason Doyle po trzech seriach startów mieli taką samą ilość punktów. Sędzia rzucił monetą i zawody zwyciężył Jason Doyle. Na drugim stopniu podium stanął Bartosz Zmarzlik, natomiast trzecim żużlowcem turnieju został ulubieniec miejscowych kibiców - Leon Madsen.

Częstochowscy kibice mogą być zadowoleni z postawy pozostałych „swoich” . Z dobrej strony zaprezentowali się także pozostali przedstawiciele biało-zielonych. 6 punktów przy swoim nazwisku zapisał Maksym Drabik, po 5 oczek zgromadzili Kacper Woryna oraz Mikkel Michelsen, a 4 punkty padły łupem Madsa Hansena.