„Pragniemy donieść z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, że …” Zawiadomienie do prokuratury w Pile było anonimowe, posiadało mocną treść i mocne zarzuty. Rozpoczęło chyba największą w pilskim speedwayu aferę.

Skutek tej afery to między innymi wycofanie się  Polonii Pila z rozgrywek.

Czytaj więcej  Polonia się poddała

Nasz reporter wybrał się do Piły i wziął pod lupę sytuację w Polonii. Zebrał bardzo ciekawy materiał, z którego dowiecie się m. in. kiedy i z jakiego powodu nastąpiło załamanie sytuacji finansowej w klubie, ile kosztowały trzy włoskie GM-y, które “kupiono” dla klubu, czy rzeczywiście defraudowano pieniądze z klubowej kasy, za które, jak podejrzewali autorzy anonimu, jeden z działaczy miał rzekomo kupić sobie luksusowe auto.

Szczegółów dowiecie się z reportażu pt: “Pilska kapitulacja” w “Magazynie Żużel”. Piszemy nie tylko o toczącym się procesie sądowym, ale również przypominamy złote lata Polonii, mistrzostwo Polski i wizyty Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego i wicemarszałka sejmu Marka Borowskiego na pilskim stadionie.
Magazyn Żużel w pliku pdf będzie bezpłatnie dostępny online już 1 grudnia. Aby mieć do niego dostęp, wystarczy tylko zapisać się do naszego newslettera.