Strona główna Aktualności Selekcjoner pozamiatał "buntowników"

Selekcjoner pozamiatał “buntowników”

-

Reklama

Marek Cieślak jak powiedział, tak zrobił wybierając zawodników do reprezentacji Polski w sezonie 2020. Selekcjoner zrezygnował z braci Pawlickich, Macieja Janowskiego i Maksyma Drabika.

Cała czwórka zawodników znalazła się na czarnej liście trenera, gdy zamiast przyjechać na zawody przysłali zwolnienie lekarskie. Choroba mogła dopaść każdego, ale L-4 na przykład Macieja Janowskiego budziło zastrzeżenia. Żużlowiec zamiast odpoczywać na chorobowym brał udział w towarzyskim spotkaniu, które udokumentował zdjęciami zamieszczonymi w internecie. Cieślak zdenerwował się na zachowanie żużlowców i zapowiedział, że nie powoła ich do kadry.

Czytaj więcej  Po co ta ciuciubabka?

Jak powiedział, tak zrobił. Żużlowa reprezentacja 2020 składa się z 21 zawodników, w tym 10 juniorów. Wśród wybrańców Cieślaka nie ma większych niespodzianek. Szansę dostanie debiutant Jakub Jamróg. Słabiej prezentuje się kadra juniorów. Pewniaków do walki na międzynarodowej arenie można policzyć na palcach jednej ręki, gdy szeregi młodzieżowców opuścili m. in. Maksym Drabik i Bartosz Smektała, czyli najlepsi na świecie zawodnicy do lat 21 w ostatnich latach.
Nazwiska kadrowiczów zatwierdzili Główna Komisja Sportu Żużlowego i Polski Związek Motorowy.

Skład reprezentacji Polski seniorów:
Krzysztof Buczkowski
Patryk Dudek
Jarosław Hampel
Jakub Jamróg
Krzysztof Kasprzak
Janusz Kołodziej
Paweł Przedpełski
Bartosz Smektała
Kacper Woryna
Szymon Woźniak
Bartosz Zmarzlik

Skład reprezentacji Polski juniorów:
Mateusz Bartkowiak
Mateusz Cierniak
Norbert Krakowiak
Igor Kopeć-Sobczyński
Dominik Kubera
Wiktor Lampart
Przemysław Liszka
Jakub Miśkowiak
Wiktor Trofimow
Karol Żupiński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Musisz przeczytać

Trener i kapitan Betard Sparty powiedzieli, że… (AUDIO)

Posłuchajcie co po meczu Betard Sparta Wrocław - MrGarden GKM Grudziądz powiedzieli trener wrocławian Dariusz Śledź i kapitan drużyny "Magic" Janowski.Wrocławska Sparta pokonała MrGarden...