More
  Strona głównaAktualnościŚląsk Świętochłowice w swoje urodziny zaprasza na wystawę

  Śląsk Świętochłowice w swoje urodziny zaprasza na wystawę

  -

  Śląsk Świętochłowice świętuje jubileusz. Dokładnie 70 lat temu w mieście odbyły się pierwsze zawody żużlowe. W ich rocznicę, zostanie zaprezentowana specjalna żużlowa wystawa. Jej otwarcie już w najbliższy czwartek, czyli 22 lipca.

  Te pierwsze zawody odbyły się na tak zwanym Starym Hasioku w Świętochłowicach. A „hasiok” to w śląskiej gwarze wysypisko śmieci. Tor był wybudowany na terenie Huty Florian i został otwarty 22 lipca 1951 roku, w ówczesne święto państwowe.

  (fot. x2 Śląsk Świętochłowice) Pamiątki, które zostaną zaprezentowane na wystawie żużlowej w Świętochłowicach

  -I ta data jest przyjmowana za oficjalne urodziny żużla w Świętochłowicach – mówi Krzysztof Sichma, prezes Śląska Świętochłowice. Uroczystości jubileuszowe zostały podzielone na dwa terminy i dwa wydarzenia.

  -W najbliższy czwartek, czyli 22 lipca, zapraszamy do Muzeum Powstań Śląskich, przy ulicy Wiktora Polaka 1 w Świętochłowicach. Będzie otwarcie specjalnej żużlowej wystawy. A tam naprawdę mnóstwo materiałów, których jeszcze nie prezentowaliśmy i unikalnych pamiątek. Ta wystawa będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych do września, ale warto być w najbliższy czwartek, bo nie zabraknie ciekawych gości – zaprasza prezes Śląska.

  Reklama

  Druga część jubileuszu, to spotkanie z byłymi zawodnikami i ludźmi zasłużonymi dla sportu żużlowego w Świętochłowicach. Akademia odbędzie się prawdopodobnie we wrześniu. Cały czas trwają starania o dokończenie przebudowy popularnej „Skałki” w Świętochłowicach. A to pozwoli na wyczekiwane od lat treningi na swoim torze. O postępach prac i planach coraz większej grupy zapaleńców, będziemy informować wkrótce w „Magazynie Żużel”.

   

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Wymowne statystyki Unii Leszno

  Gdy Fogo Unia Leszno zaczynała sezon od czterech zwycięstw, to kibice tego klubu przecierali oczy ze zdumienia. Później Byki długo utrzymywały miejsce na podium....