Strona główna Aktualności Śląsk Świętochłowice w swoje urodziny zaprasza na wystawę

Śląsk Świętochłowice w swoje urodziny zaprasza na wystawę

-

Śląsk Świętochłowice świętuje jubileusz. Dokładnie 70 lat temu w mieście odbyły się pierwsze zawody żużlowe. W ich rocznicę, zostanie zaprezentowana specjalna żużlowa wystawa. Jej otwarcie już w najbliższy czwartek, czyli 22 lipca.

Te pierwsze zawody odbyły się na tak zwanym Starym Hasioku w Świętochłowicach. A „hasiok” to w śląskiej gwarze wysypisko śmieci. Tor był wybudowany na terenie Huty Florian i został otwarty 22 lipca 1951 roku, w ówczesne święto państwowe.

(fot. x2 Śląsk Świętochłowice) Pamiątki, które zostaną zaprezentowane na wystawie żużlowej w Świętochłowicach

Czytaj więcej  Sensacja! Stal(owa) demolka. Sparta na łopatkach!

-I ta data jest przyjmowana za oficjalne urodziny żużla w Świętochłowicach – mówi Krzysztof Sichma, prezes Śląska Świętochłowice. Uroczystości jubileuszowe zostały podzielone na dwa terminy i dwa wydarzenia.

-W najbliższy czwartek, czyli 22 lipca, zapraszamy do Muzeum Powstań Śląskich, przy ulicy Wiktora Polaka 1 w Świętochłowicach. Będzie otwarcie specjalnej żużlowej wystawy. A tam naprawdę mnóstwo materiałów, których jeszcze nie prezentowaliśmy i unikalnych pamiątek. Ta wystawa będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych do września, ale warto być w najbliższy czwartek, bo nie zabraknie ciekawych gości – zaprasza prezes Śląska.

Reklama

Druga część jubileuszu, to spotkanie z byłymi zawodnikami i ludźmi zasłużonymi dla sportu żużlowego w Świętochłowicach. Akademia odbędzie się prawdopodobnie we wrześniu. Cały czas trwają starania o dokończenie przebudowy popularnej „Skałki” w Świętochłowicach. A to pozwoli na wyczekiwane od lat treningi na swoim torze. O postępach prac i planach coraz większej grupy zapaleńców, będziemy informować wkrótce w „Magazynie Żużel”.

 

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

Osłabiony GKM przyjeżdża do Leszna

W Lesznie bardziej żyją karami, jakie spadły na trenera Piotra Barona i toromistrza Jana Chorosia (pokłosie przygotowania toru na Fogo Unia - Betard Sparta),...