Strona główna Aktualności Smederna Eskilstuna wcale nie musi szukać oszczędności, bo...

Smederna Eskilstuna wcale nie musi szukać oszczędności, bo…

-

Reklama

Smederna Eskilstuna nie przystąpi do rozgrywek ligi szwedzkiej. Tak zdecydowali jej działacze po analizie finansów i możliwości ich pozyskania.

Szwedzi z Eskilstuny w lidze podobnie jak leszczyńskie Byki na polskich torach, zdobywali ostatnio tytuły mistrzowskie prawie na zawołanie. Niestety, nie będą w tym roku bronić złotego medalu, gdyż nie wystartują. Smederna w komunikacje, który wysłała do szwedzkiej federacji motocyklowej, poinformowała że mecze bez kibiców, zmniejszone możliwości wsparcia ze strony sponsorów spowodowały, że klubu nie stać na udział w rozgrywkach. Działacze mistrza Szwecji poinformowali o swojej decyzji również wszystkich swoich zawodników.

Smederna Eskilstuna
W tym roku w szwedzkiej lidze prawdopodobnie zabraknie wielu znanych zawodników (fot. Magazyn Żużel)

Liga w Szwecji wystartuje 11 sierpnia. W rozgrywkach wystąpi 8 zespołów. Prawdopodobnie zabraknie wielu znanych zawodników z czołówki światowej, którzy zobowiązali się do startów w Polsce.

Władze żużlowe w kraju “Trzech Koron”, szukając oszczędności postanowiły zmniejszyć ilość zawodników w drużynie – zamiast siedmiu pojedzie sześciu. Mecze tradycyjnie będą rozgrywane we wtorki i dwie kolejki w czwartek. Po rundzie zasadniczej rozgrywek zaplanowano mecze ćwierćfinałowe od 22 do 24 września. Spotkania półfinałowe Bauhaus-Liga, bo taka jest oficjalna nazwa tegorocznych rozgrywek, odbędą się 29 – 30 września, zaś mecze finałowe 6 i 8 października.

Musisz przeczytać

Sławomir Kryjom: Sparta Wrocław bez fazy play-off

Sparta Wrocław przegrała ostatni mecz w Lublinie 39:51. Bonus trafił w ręce wrocławian, ale poza tym wielkich pozytywów z tego spotkania Sparta nie wyniosła....