Zamknij

Tai Woffinden ma powody do niepokoju?

07:15, 14.07.2022 Aktualizacja: 07:17, 14.07.2022
Skomentuj

Dość niespodziewanie na dwa tygodnie przed rozpoczęciem imprezy zmieniono organizatora Speedway of Nations. Turniej został przeniesiony z Esbjerg do Vojens. Jednym z zawodników, którego może zaniepokoić ta zmiana, jest... Tai Woffinden.

Brytyjczyk przed sezonem sensacyjnie parafował umowę z duńskim Esbjerg Vikings. Z jednej strony start w nowej lidze miał być ciekawym doświadczeniem. Z drugiej Tai Woffinden na pewno chciał poznać tor w Esbjergu lepiej właśnie pod kątem Speedway of Nations. Przypomnijmy, że  Wielka Brytania broni złotego medalu sprzed roku.

Tymczasem impreza rozgrywana w dniach 27-30 lipca (wliczamy również Speedway of Nations 2) została przeniesiona do Vojens. Guldager Dyhr, jeden z zarządzających firmą organizującą turniej (EMS Event AsP) poważnie zachorował. Okazało się, że bez niego spółka nie jest w stanie uporządkować wszystkich potrzebnych spraw do zorganizowania tak wielkiego przedsięwzięcia w Esbjergu.

Wybór nowego gospodarza padł na Vojens i obiekt Vojens Speedway Center. Wielokrotnie gościł najważniejsze żużlowe imprezy. W ubiegłym roku rundę Grand Prix na tym torze wygrał Artiom Łaguta. Tuż za nim uplasował się Bartosz Zmarzlik. Dwa lata wcześniej to Polak triumfował.

Bez zmian pozostaje format Speedway of Nations. Kilka dni z rzędu otrzymamy dawkę żużla na najwyższym poziomie. 27 i 28 lipca odbędą się półfinały turnieju seniorów, 30 lipca jego finał, natomiast 29 lipca odbędzie się turniej dla zawodników do lat 21.