More
  Strona głównaAktualnościArtiom Łaguta: Wojna jest zawsze złem

  Artiom Łaguta: Wojna jest zawsze złem

  -

  – Wojna jest zawsze złem – apeluje o pokój Artiom Łaguta. Mistrz świata w wyścigach na żużlu wysyła apel do decydentów i rodaków o pokój na świecie.

  Łaguta z rodziną mieszkają w Polsce. Ale rodzice, bracia i siostry zostali w rodzinnych stronach, w okolicach Władywostoku. Żużlowiec śledzi wydarzenia w Ukrainie i jest przerażony tym, co tam się dzieje. Artiom Łaguta apeluje o pokój na świecie.

  Czytaj więcej  Zmarzlik - Łaguta 4:3

  „Wojna jest zawsze złem! Marzeniem każdego rodzica jest to, żeby jego dzieci wzrastały w pokoju. Sam jestem szczęśliwym ojcem i pragnę, żeby moje dzieci żyły w świecie, w którym panuje pokój. Marzę o tym, by ludzie na całym świecie nie musieli być świadkami wojny” – przekazał Artiom Łaguta, Rosjanin startujący w barwach Betard Sparty Wrocław.

  Reklama

  Łaguta jest Rosjaninem, posiadającym również polskie obywatelstwo. Już nieraz pojawiał się pomysł, żeby może wystartował w reprezentacji Polski. Łaguta konsekwentnie odmawiał. Stanowczo podkreśla, ze na arenie międzynarodowej interesują go wyłącznie starty w narodowych barwach Rosji. My jego wybór szanujemy.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...