More
  Strona głównaAktualnościEmil Sajfutdinow będzie zmuszony zakończyć karierę

  Emil Sajfutdinow będzie zmuszony zakończyć karierę

  -

  Emil Sajfutdinow zapowiedział, że jeśli w tym roku nie rozstrzygnie się sprawa jego dalszej kariery i możliwość powrotu na tor, to będzie zmuszony zakończyć przygodę ze speedwayem. W kuluarach jednak podobno sporo się dzieje, coraz mocniejsze naciski wywierane sa na władze Polskiego Związku Motorowego, by przywróciły rosyjskich żużlowców do ścigania w polskiej lidze.

  W PZM dowiedzieliśmy się, że temat Rosjan na polskich torach w 2023 roku, znajduje się na tapecie. Zajęli się nim prawnicy, którzy przygotują stosowną ekspertyzę. I tyle w temacie z żużlowej centrali.

  Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video:

  W środowisku żużlowym wrze. Pojawiają się głosy, że żużlowcy „Sbornej” zamierzają skierować sprawę na drogę sądową, domagając się nie tylko przywrócenia ich do startów w polskiej lidze, ale również odszkodowania finansowego. Najbardziej pokrzywdzeni w aktualnej sytuacji wydają się być rosyjscy zawodnicy posiadający polski paszport. I oni głośno argumentują swoje niezadowolenie.

  W tej grupie znajdują się Sajfutdinow, Artiom Łaguta, Andriej Kudriaszow i starający się o polski paszport, Wadim Tarasienko. Zakaz startu i zawieszenie kariery uważają za konstytucyjne uniemożliwienie im wykonywania zawodu.

  Reklama

  Temat jest gorący i wokół niego wiele się dzieje. Czekamy na decyzje – przywrócić Rosjan do startów w polskiej lidze, czy wydłużyć karencję na kolejny sezon?

   

  Reklama

  12 KOMENTARZE

   • Kazdy piszacy takie brednie powinien byc wykastrowany i to bez dwoch zdan. Moze czas przestac kupczyc polskimi paszportami, rozdawac je na prawo i na lewo, byle tylko chlopaszek mogl pojezdzic w klubie jako polski zawodnik? I jeszcze straszenie sadami i odszkodowaniami… jak latwili im papiery bez ogrodek mowili ze beda jezdzic w barwach Rosji, a paszport pomaga im tylko i wylacznie w swobodnym poruszaniu sie po Europie.

  1. Ten chłopak od 16 roku życia mieszka w Polsce mówi po polsku,,myśli po polsku,i ma tyle wspólnego z Putinem i z wojna,co wszyscy tu komentujący czyli nic.wszyscy popierający zakaz startów Rosjan,niech sobie pomyślą że są obywatelami kraju rządzonego przez złych ludzi,i przez to nie może pracować,nawet jeśli go nie popiera.chore

  2. Co winni są sportowcy że mają chorych rządzących w swoim kraju, dla nich sport to całe ich życie, mają nasze obywatelstwo, jest to praktykowane na całym świecie a nie mogą uprawiać sportu w naszym kraju, dajcie im naszą licencję i niech będą pełnoprawnymi obywatelami i sportowcami. Ciekawe czy Zmarzlik miałby mistrza świata gdyby jeździł Sajfutdinow, Łaguta. To jest chore.

  3. Jeśli PZM przywróci Rusków to będą sądzić się o sezon 2022 i żądać odszkodowania w wysokości ok 2-3 milionów.Do tej pory wojna trwa i nic się nie zmieniło.Więc jak mogą sami sobie zaprzeczyć i w tej chwili dopuścić do jazdy skoro w wojnie nic się nie zmieniło.Nie mogą startować no chyba że zrzekną się licencji i obywatelstwa Ruskiego co raczej nie zrobią bo we łbach mają wpojoną miłość do matuszki rasijki.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Francis Gusts nie boi się powtórki blamażu, a Andrzej Lebedevs marzy...

  FIM ogłosiło niedawno listę miast - gospodarzy cyklu Speedway Grand Prix. Siódmą rundę cyklu zorganizują Łotysze na stadionie w Rydze. Pytamy Andrzeja Lebedevsa i...