Strona głównaAktualnościKryzys w Opolu? Odszedł trener, a żaden z zawodników nie ma ważnego...

Kryzys w Opolu? Odszedł trener, a żaden z zawodników nie ma ważnego kontraktu

-

Rozmowa z Zygmuntem Dziembą – prezesem OK Bedmet Kolejarz Opole

Awans miał być niemal pewny. A za rok Kolejarz Opole znów pojedzie w II lidze. Wielka porażka

Duża. Jest to jak najbardziej sportowa porażka i jest to dla nas bolesne. Liczyliśmy na awans i robiliśmy wszystko, żeby w następnym sezonie jechać w I lidze. Wierzyliśmy do samego końca, że ten przegrany mecz finałowy w Landshut i 14 punktów straty będziemy w stanie odrobić na swoim torze. Niestety nie udało się to i za rok dalej II liga. Porażka boli. Ale awansu nie straciliśmy w Opolu, tylko w Landshut, gdzie straciliśmy sporo punktów i przegraliśmy zdecydowanie za dużo. Było sporo pecha, ale to już zamknięty rozdział.

Czytaj więcej  Zygmunt Dziemba: Dwa Kolejarze w finale? Nie!
(fot. magazyn Żużel /Mariusz Cwojda)

I za rok znów walka o awans?

I znów walka o awans. Nie będę chował głowy do piasku, tylko trzeba doprowadzić sprawę do końca i osiągnąć cel. Tu nie ma czasu na rozpaczanie i rozmyślanie, że w tym roku się nie udało. Będziemy próbować w następnym sezonie. Budujemy już drużynę i na pewno nie słabszą niż w tym roku. Negocjujemy z kilkoma zawodnikami. My mieliśmy kilku zawodników dogadanych już na I ligę, ale trzeba teraz trochę zmienić plany. Ale i tak z kilkoma żużlowcami dalej rozmawiam. Chcą rozmawiać, są zainteresowani startami w II lidze i to jest ważne. Właściwie co kilka dni mamy umówione spotkania i za kilka dni będziemy wiedzieli na kim oprzeć ten przyszłoroczny skład.

A gdzie trener, czy menadżer? Piotr Mikołajczak złożył rezygnację.

Czytaj więcej  Na razie tylko jeden klub spokojny o play-off

Na razie sprawami kadrowymi zajmuje się zarząd klubu. Wspólnie podejmujemy te decyzje. Odejście Piotrka nie było zaskoczeniem, bo od jakiegoś czasu było wiadomo, że odchodzi z Opola. Tego się spodziewaliśmy i wiedzieliśmy o tym już od jakiegoś czasu.

Ktoś z zawodników Kolejarza ma ważny kontrakt, albo z kim na pewno umowa zostanie przedłużona?

Ważnego kontraktu nie ma nikt z zawodników Kolejarza. Mogę powiedzieć, że z każdym z tegorocznego składu będziemy rozmawiać.

Trzon Kolejarza na nowy sezon, to Thorsell, Kudriaszow i Polis?

Reklama

Tak byśmy chcieli. Szukamy dalej. Będziemy też próbować zatrzymać Madsa Hansena, ale Duńczyk ma sporo ofert i wiemy, że trudno będzie nam go zatrzymać w Opolu. Jakby była I liga w Opolu, to zapewniam, że Mads nie poszedłby do żadnego innego klubu. Zostałby na pewno w Kolejarzu, bo takie były nasze uzgodnienia jeszcze przed finałem z Landshut. Ale w tej sytuacji, możliwe że trzeba będzie znaleźć następcę. Zobaczymy jak to się zakończy.

Reklama
- Advertisment -

Must Read

Po bolesnym laniu pomoże „Diabłom”?

Niemiecki pierwszoligowiec z Landshut przegrał w Gnieźnie różnicą aż 14 punktów. Dotkliwa porażka zabolała. Jak się okazało, był to ostatni dzwonek na ratowanie sytuacji....