Strona główna Aktualności Kto w kadrze na Speedway of Nations? Podpowiedz selekcjonerowi

Kto w kadrze na Speedway of Nations? Podpowiedz selekcjonerowi

-

Reklama

29 marca na MotoArenie w Toruniu odbędzie się pierwszy w tym roku sprawdzian reprezentacji Polski. Trener Marek Cieślak nie miał problemu ze skompletowaniem kadry na ten towarzyski mecz. Ale kogo spośród tych wybrańców powinien posłać w bój o medal w Speedway of Nations (SoN)?

Rywalem biało-czerwonych 29 marca będzie reprezentacja Australii. Obie ekipy zapowiedziały, że wystąpią w najsilniejszych składach. Selekcjoner Marek Cieślak ogłosił skład i jak się okazało, nie eksperymentował. Znaleźli się w nim: Bartosz Zmarzlik, Janusz Kołodziej, Patryk Dudek, Krzysztof Kasprzak, Bartosz Smektała i Dominik Kubera. Miesiąc później ruszy rywalizacja w ramach “SoN”.

Cieślak nie ma czasu na sprawdzanie nowych, dlatego w pierwszej kolejności stawia na sprawdzonych jeźdźców. Mecz z Australią będzie przede wszystkim  testem dla czołowych zawodników. Możemy spodziewać się, że selekcjoner  spośród nich wybierze uczestników rywalizacji o złoty medal Speedway of Nations. To będzie bardzo ważny wybór, ponieważ nie jest tajemnicą, że zdobycie złotego medalu stanowi cel numer jeden polskiej reprezentacji i selekcjonera Cieślaka, który po sezonie kończy przygodę z kadrą.

Kto u boku mistrza?

Dzisiaj możemy zastanawiać się kto ma największe szanse wystąpić w “SoN”(trzech zawodników: dwóch seniorów + junior)? Jeśli oczywiście nie będzie niespodziewanych zdarzeń – typu: kontuzja – to pewniakiem wydaje się być Bartosz Zmarzlik. Mocną pozycję wśród juniorów ma Dominik Kubera. Mimo młodego wieku posiada doświadczenie na arenie międzynarodowej. Co prawda tylko w rywalizacji z juniorami, ale zawsze coś. W  zmaganiach Speedway of Nations może to zaprocentować.

Na pewno trudniejsze jest pytanie, kto  “SoN”wystąpi u boku mistrza świata? Tutaj już nie jest łatwo wskazać kandydata. Czy może nim być Patryk Dudek, czy młody Bartosz Smektała, a może bardziej doświadczeni czyli Janusz Kołodziej lub Krzysztof Kasprzak?

Chcielibyśmy poznać Wasze zdanie, przemyślenia, sugestie. Najciekawsze postaramy się przekazać selekcjonerowi.


Polska reprezentacja rozpocznie walkę w “SoN” od półfinału w niemieckim Landshut (25 kwietnia). Podopieczni trenera Cieślaka zmierzą się z: Niemcami, Danią, Słowenią, Czechami, Francją i Włochami. Awans wywalczą trzy najlepsze ekipy. W drugim półfinale (2 maja w Daugavpils) pojadą Łotysze, Rosjanie, Szwedzi, Ukraińcy, Finowie, Amerykanie i Australijczycy. Finał Speedway of Nations zaplanowano w angielskim Manchesterze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Musisz przeczytać

Liderzy Byków wyrabiają normę

Emil Sajfutdinow i Piotr Pawlicki spłacają się. Obaj żużlowcy Fogo Unii Leszno przed startem ligi twardo negocjowali warunki finansowe, bo propozycja PGE Ekstraligi o...