Strona główna Aktualności Lokomotiv Daugavpils rzuca wyzwanie Kolejarzowi Opole

Lokomotiv Daugavpils rzuca wyzwanie Kolejarzowi Opole

-

Lokomotiv Daugavpils długo był przyczajony na rynku transferowym. Od piątku jednak zespół zaczynał odsłaniać karty. Już teraz wiadomo, że Łotysze powalczą o rychły powrót do eWinner 1. ligi.

Reklama

Do Lokomotivu trafili 40-letni Hans Andersen oraz 32-letni Tomas Jonasson. Są to zawodnicy z wielkim doświadczeniem. Oboje w przeszłości startowali w PGE Ekstralidze oraz cyklu Grand Prix. Jonasson co prawda ostatni rok spędził poza naszą ligą, ale nie powinno to stanowić dla niego większego problemu w kontekście jazdy w przyszłym sezonie.

Reklama

Lokomotivu Daugavpils
Czy Lokomotiv zagrozi Kolejarzowi? (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

Wygląda na to, że nowi zawodnicy Lokomotivu mogą poprowadzić zespół do awansu do 1. ligi. Praktycznie w ciągu jednej chwili Kolejarzowi Opole wyrósł kontrkandydat do zwycięstwa w rozgrywkach.

Czytaj więcej  Anders Michanek , mistrz krótkiego i długiego toru

Opolanie w tej chwili na papierze przeprowadzili bardziej spektakularne transfery. Nie można zapominać jednak, że Lokomotiv dysponuje znakomitymi juniorami na czele z Francisem Gustsem. Klub będzie dysponował także najlepszym zawodnikiem w lidze do lat 24, a będzie nim Oleg Michaiłow. Młodemu Łotyszowi niezbyt uśmiecha się jazda na najniższym poziomie rozgrywkowym, ale ma cały czas ważny kontrakt z klubem.

To, co dzieje się na rynku transferowym sprawia, że również 2. liga przyniesie sporo emocji. Obecność w niej takich zawodników jak Andersen, czy Jonasson sprawia, że zyskuje ona coraz większy prestiż.

Reklama


Must Read

Mówi, że gorzej już być nie może

- Nie nazwałbym tego pechem. Wypadki w tym sporcie są na porządku dziennym i każdy uprawiający speedway musi liczyć się z niebezpieczeństwem - mówi...