More
  Strona głównaI i II ligaNa drugoligowym froncie. Opolska lokomotywa nabrała rozpędu

  Na drugoligowym froncie. Opolska lokomotywa nabrała rozpędu

  -

  -Celujemy w finał 2.ligi i wiadomo, że chcemy awansować do wyższej klasy rozgrywkowej – zapewnia Piotr Mikołajczak, menadżer sportowy OK. Bedmet Kolejarza Opole.

  Lider rozgrywek przegrał tylko jeden mecz – w Rawiczu. Wszystkie pozostałe rozstrzygnął na swoją korzyść i jest najlepsza drużyna na drugim froncie. Prezes Kolejarza Opole Zygmunt Dziemba i menadżer Mikołajczak ostrożnie wypowiadają się o decydujących meczach. Mają świadomość, że chociaż posiadają dobry zespół i są faworytem, to wszystko może się zdarzyć. O awansie do finału ligi lub wygraniu rozgrywek być może zdecyduje dyspozycja dnia.

  – Kibice w Opolu czekają na awans już kilkanaście lat. Zarząd klubu również ma swoje oczekiwania i ja jako menadżer też chciałbym osiągnąć dobry wynik. Ale jednocześnie studzę emocje. Żużel to jest sport, w którym o wyniku decyduje wiele czynników, w tym kwestie sprzętowe. One odgrywają dużą role. I co ważne – można wygrać rundę zasadniczą i dotychczasowe dobre wyniki wcale nie gwarantują sukcesu w play off. Walka w TOP-4 rządzi się własnymi prawami. Dlatego musimy być optymalnie przygotowani, skoncentrowani i czujni – twierdzi menadżer opolskiego Kolejarza.

  Reklama

  Sportowo drużyna z Opola jest przygotowana na walkę o najwyższe cele w 2.lidze. Jednocześnie trwają przygotowania organizacyjne, by klub w 2022 roku mógł bez obaw przystąpić do procesu licencyjnego na zapleczu ekstraligi. Pierwsze rozmowy z władzami miasta na temat poprawy infrastruktury stadionu i zaplecza klubowego odbyły się w grudniu 2020 roku. Włodarze miasta zapowiedzieli daleko idąca pomoc i wsparcie.

   

  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) -Celujemy w finał 2.ligi – zapewnia Piotr Mikołajczak, menadżer sportowy OK. Bedmet Kolejarza Opole

  Na stadionie w Opolu przed sezonem wymieniono nagłośnienie, przeprowadzono pierwsze remonty pomieszczeń socjalnych oraz wieżyczki sędziowskiej. Jesienią mają rozpocząć się prace związane z rozbudowa trybun. W planach jest nowa trybuna na pierwszym wirażu, wyposażona w 1350 siedzisk. Obiekt zostanie wyposażony w monitoring, który stanowi wymóg w rozgrywkach 1.ligi. Stadion Kolejarza zostanie wyposażony w sztuczne oświetlenie. Prawdopodobnie będą to jupitery przeniesione ze stadionu piłkarskiego, gdzie swoje mecze rozgrywa pierwszoligowa Odra Opole (dla piłkarzy powstanie nowy stadion).

  Reklama

  Prezes Zygmunt Dziemba rozmawia ze sponsorami i samorządem, by przyszłoroczny budżet znajdował się na poziomie 1.ligi. Pieniądze będą potrzebne na działalność i na kadrę zespołu.

  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda)

  – Musimy się wzmocnić, gdybyśmy awansowali, bo nie chcemy od razu z ligą się pożegnać. Ale na razie jesteśmy w II lidze i dopiero trzeba awansować. Przed nami dwa mecze półfinałowe i finał. Jak wszystko ułoży się po naszej myśli, to wtedy będziemy zastanawiać się, jakie nastąpią zmiany w zespole – mówi prezes Dziemba. Jeżeli będziemy już w I lidze, to środki się znajdą. Szukamy sponsora, cały czas prowadzimy rozmowy i jest szansa, że pozytywnie się zakończą. Rozmawiamy też i z miastem i z samorządami. Zapewniam wszystkich, że jeżeli będzie awans, to w Opolu będą pieniądze na I ligę.

   

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jakub Miśkowiak nadal jest w kadrze tego mało komu znanego klubu....

  Śląsk Świętochłowice nie jest jedynym klubem w Polsce, który nie startuje w ligowych rozgrywkach, a posiada swoich zawodników. WKM Wschowa jest klubem macierzystym Jakuba...