More
  Strona głównaAktualnościPedersen i Doyle sprawdzą formę naszych

  Pedersen i Doyle sprawdzą formę naszych

  -

  – Początek udany, chociaż może być jeszcze lepiej – mówi selekcjoner reprezentacji Polski Rafał Dobrucki o inauguracji Speedway Grand Prix IMŚ w wykonaniu biało-czerwonych.

  Może być lepiej, mimo zwycięstwa Bartosza Zmarzlika i drugiego miejsca dla Macieja Janowskiego, gdyż pozostali Polacy – Patryk Dudek i Paweł Przedpełski – mogli pojechać skuteczniej i być wyżej w klasyfikacji.

  Czytaj więcej  Gleb Czugunow: "Władza jest równo taka, jaką pozwala być jej naród"

  – Paweł Przedpełski jest debiutantem, więc towarzyszyła mu pewna nerwowość, co jest zrozumiałem. Każdy następny start w elicie powinien być lepszy, choćby z racji, mam nadzieję, mniejszego stresu. Z kolei, Patryk Dudek trochę błądził z ustawieniami – musiał szukać. Miał lepsze i gorsze momenty – uważa selekcjoner reprezentacji Polski.

  Dzisiaj Dobrucki zbiera kadrowiczów w Bydgoszczy. O g. 18 na torze Polonii zaplanowano towarzyski, międzypaństwowy mecz Polska – Reszta Świata. W ekipie biało-czerwonych zabraknie kontuzjowanego Dominika Kubery. Zastąpi go Janusz Kołodziej. Poza tym, wystartują wszyscy nasi najlepsi żużlowcy, czterech uczestników Speedway Grand Prix oraz m.in. wychowanek miejscowej Abramczyk Polonii – Wiktor Przyjemski.

  Czytaj więcej  Rafał Dobrucki: Klub powinien mieć podstawowych juniorów w ekstralidze

  Start reprezentacji Polski ma być jednym z ostatnich sprawdzianów przed mistrzostwami Europy w Poznaniu i forma przygotowań do tegorocznego „Speedway of Nations”.

  Sportową formę naszej narodowej kadry sprawdzą m. in. Nicki Pedersen, Jason Doyle i David Bellego, który jeszcze rok temu startował na bydgoskim torze, będąc jednym z liderów miejscowej Polonii w eWinner 1.lidze.

  Reklama

  Ten żużel będzie można obejrzeć na żywo. Transmisję z meczu Polska – Reszta Świata przeprowadzi TVP SPort.

  Składy drużyn:

  POLSKA

  9. Bartosz Zmarzlik

  10. Paweł Przedpełski

  11. Dominik Kubera

  12. Patryk Dudek

  13. Maciej Janowski

  14. Wiktor Przyjemski

  RESZTA ŚWIATA:

  1. Fredrik Lindgren

  2. David Bellego

  3. Jason Doyle

  4. Kenneth Bjerre

  5. Nicki Pedersen

  6. Francis Gusts

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...