Zamknij

Junior Sparty i reprezentacji szlifuje formę pod okiem mistrza

17.57, 19.01.2023 Artur Bielecki Aktualizacja: 17.59, 19.01.2023
Skomentuj fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda
REKLAMA

Wakacje połączone z treningami zafundował sobie Bartłomiej Kowalski. Junior reprezentacji Polski i Betard Sparty Wrocław przygotowuje się do sezonu za oceanem - u Grega Hancocka.

[ZT]25240[/ZT]

Greg Hancock jest członkiem sztabu szkoleniowego w Betard Sparcie i nie tylko zna Kowalskiego, ale również z nim współpracuje. Amerykanin zaprosił juniora Sparty do Costa Mesa, by nie tylko zobaczył Stany Zjednoczone, ale równie mogli razem popracować w ramach przygotowań do nowego sezonu. Kowalski chętnie podjął wyzwanie.

Hancock nie pierwszy raz zaprosił do siebie polskiego żużlowca. Rok temu gościli u niego Gleb Czugunowa i Michał Curzytek. Polscy żużlowcy mówią, że w USA są inne możliwości, chociaż sport żużlowy ten sam co w Europie. Amerykańskie tory są krótsze, niż w Polsce. Można więc bardziej popracować nad technika jazdy. Pomocą służy Hancock i jego duże doświadczenie. "Herbie" cztery razy był mistrzem świata. W żużlowym środowisku jest bardzo lubiany.

[ZT]29564[/ZT]

Przed Bartłomiejem Kowalski pracowity sezon. Wychowanek Akademii Żużlowej Janusza Kołodzieja, trafił do reprezentacji Polski juniorów i ma być podstawowym młodzieżowcem we wrocławskiej drużynie. Zobaczymy na ile wyprawa za ocean i treningu w USA pod okiem świetnego żużlowca wpłyną na wyniki. Dla Kowalskiego tegoroczny sezon będzie ostatni w gronie juniorów. zapewne postara się udowodnić swoją żużlową wartość.

 

 

(Artur Bielecki)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%